Jak być cynikiem

Jak być cynikiem?

cynik

Jak być cynikiem?

Cynik jest to osoba, która nie uznaje wartości szanowanych przez daną grupę. Kwestionuje sposób postępowania oraz ich autorytety, ponadto obniża znaczenie instytucji szanowanych przez wspólnotę. Cynizm charakteryzuje się lekceważącym podejściem do ogólnie przyjętych norm i zachowań.

Chociaż w skrócie, to mam nadzieję, że jasno przedstawiłam postać cynika.

Jak stać się cynikiem?

Poniżej znajdziecie wskazówki, które pomogą wam stać się takimi osobami.

  1. Należy wszystko negować, bez względu na to, czy Ci się to podoba czy nie. Ba! Nie może Ci się nic podobać.
  2. Jeśli wydaje Ci się, że jest dobrze – masz rację, wydaje Ci się. Musisz wiedzieć, że jeśli coś jest w porządku, to tylko przez krótką chwilę, albowiem świat jest straszny i niesprawiedliwy. Na świecie nie ma nic pięknego.
  3. Nie mów komplementów. Ludzie nie są ani piękni, ani wspaniali, nie wspomnę już o ich umysłowym niedowładzie. po co masz kogoś okłamywać i karmić złudzeniami, skoro świat jest okrutny i brzydki.
  4. Zapamiętaj, że szczęście nie istnieje. To przez niedowład umysłu, mózg wysłał impulsy do zakończeń nerwowych twarzy, których niekontrolowany, mimowolny skurcz wywołał uśmiech.
  5. Ludźmi kierują wyłącznie złe intencje. Nie ma ludzi dobrych, a jeżeli ktoś oferuje pomoc na pewno ma w tym interes. Bezinteresowność nie istnieje!
  6. Nie pomagaj ludziom, kiedy Cie o to poproszą. Czy Ty kiedykolwiek prosiłeś o pomoc? Nie. A dlaczego? Bo świat jest zły i niedobry.
  7. Nie planuj i nie miej żadnego celu. Przecież i tak niczego nie osiągniesz.
  8. Zapamiętaj, że wszystko, absolutnie wszystko co Cię otacza i co dzieje się wokół Ciebie, jest pozbawione sensu.
2.6/5 - (8 votes)

Tagi:

  • jak być cynikiem

One Response

  1. Emkaemka 19 marca 2015

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.