Jak podnieść samoocenę

Jak podnieść samoocenę?

Jak podnieść samoocenę

Jak podnieść samoocenę?

 

Niska samoocena zwykle bierze się z tego, że ktoś nas krytykuje, obraża, obwinia. Co zrobić, gdy mamy problem z niską samooceną, a ta z kolei powoduje nasze złe samopoczucie? Sprawdź, co możesz zrobić by samemu sobie pomóc i uwierzyć w siebie.

1. Bądź świadomy swoich uczuć oraz emocji. Postaraj się zidentyfikować swój smutek, lęk czy gniew.

2. Dbaj o siebie. Rób to, co uważasz, że jest dla ciebie dobre. Jeśli np. doskwiera ci samotność, wyjdź wspólnie z przyjaciółmi. Jeśli uważasz, że ostatnio przytyłaś i źle się z tym czujesz, zmień dietę i zacznij ćwiczyć.

3. Dowiedz się co jest powodem niskiej samooceny. Pomyśl, co spowodowało, że źle się czujesz, ktoś cię obraził, skrytykował? Potem zastanów się, czego nie robisz z tego powodu i jakie poniosłeś tego konsekwencje.

4. Rozwijaj nowe umiejętności. Jeśli przykładowo boisz się samotności, bo ktoś cię kiedyś zostawił, doceń bycie singlem. Na początku może to nie być łatwe, ale z czasem zobaczysz, że masz poczucie własnej siły. Musisz uwierzyć, że nie taki diabeł straszny jak go malują.

5. Nie bój się mówić o swoich uczuciach. Nie bój się szczerze mówić: „boję się, że nie umiem tego zrobić”, albo „mam tremę”. Szczere wyznanie uczuć docenią inni ludzie i na pewno chętnie ci pomogą.

6. Myśl opcjonalnie. Myśli typu: to koniec, już nic nie można zrobić – przeważnie są bezpodstawne. Zawsze jest jakieś rozwiązanie z sytuacji, musisz tylko chcieć je znaleźć.

 

Jak podnieść samoocenę – wideo porady

Jak wpłynąć na swoją samoocenę

 

Jak zdobyć pewność siebie

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.