Jak podskoczyć na rowerze

Jak podskoczyć na rowerze?

Jak podskoczyć na rowerze

Jak podskoczyć na rowerze?

Triki wykonywane na rowerze są bardzo efektowne, wzbudzają podziw otoczenia, wymagają jednak pewnych umiejętności i wprawy. Za naukę tych najbardziej skomplikowanych nie powinni zabierać się laicy – najpierw lepiej nauczyć się trików nieco łatwiejszych.

Jednym z takich trików jest skakanie na rowerze. Dzisiaj znajdziesz kilka porad, jak nauczyć się właśnie tej sztuczki. Zapraszamy do lektury!

Skakanie na tylnym kole

Pierwszym trikiem, którego warto się nauczyć, jest podskakiwanie na tylnym kole. Najlepiej zacząć jego naukę od znalezienia średniej wysokości murku. Postaw na nim przednie koło i podskakuj na tylnym kole tak długo, aż będziesz potrafił skakać w każdą ze stron, a także w miejscu przez około 2-3 minuty. Przyzwyczaisz się dzięki temu podskakiwać do kąta niezbędnego w momencie skakania na tylnym kole. Po opanowaniu tego ćwiczenia znajdź płaski teren i przystąp do kolejnego ćwiczenia. Wciśnij oba hamulce, odchyl się do tyłu, pociągnij za kierownicę i zacznij skakać – najpierw na boki oraz do tyłu. Potem możesz podjąć próbę skakania do przodu i w miejscu, w tym celu lekko naciskając na pedał i popuszczając lekko hamulec, który musisz nacisnąć dopiero tuż po wykonaniu skoku do przodu.

Skakanie na przednim kole

Skakanie na przednim kole jest już trikiem bardziej skomplikowanym, wymagającym sporych umiejętności oraz pewności w jeździe na rowerze. Dobrze opanuj skoki na tylnym kole, zanim zabierzesz się za naukę tego triku!

Zacznij od złapania dobrej, pewnej równowagi, i jedź powoli. Gdy poczujesz, że jesteś gotowy, naciśnij przedni hamulec i równocześnie wychyl się lekko do przodu. Potem wychylaj się jeszcze bardziej, znajdując maksymalny kąt, nawet na granicy upadku, i spróbuj podskoczyć do góry. Uważaj, żeby nie upaść!

Skoki na przednim kole – dzień 1

 

Skoki na przednim kole – dzień 2

 

Skoki na przednim kole – dzień 3

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.