Jak dbać o bezpieczeństwo dziecka w czasie Świąt?

Święta to czas, kiedy mamy naprawdę wiele na głowie. Warto więc odpowiednio wcześnie zatroszczyć się o bezpieczeństwo naszego malucha, który – jak tylko zaczyna się samodzielnie poruszać – wymaga maksimum naszej uwagi.

Aby go upilnować i ustrzec przed niespodziewanymi wypadkami, musimy mieć oczy dookoła głowy. Warto więc zadbać zawczasu o bezpieczeństwo malucha, a także sobie nieco ułatwić życie.

Jak dbać o bezpieczeństwo dziecka w czasie Świąt?

Warto zacząć od wyboru odpowiedniej choinki. Pięknie ubrana, kolorowa, błyszcząca, niejednokrotnie  z cukierkami i innymi łakociami, zawsze znajduje się w centrum uwagi naszej pociechy. Najlepiej więc wybrać małe drzewko i postawić je najwyżej, jak to możliwe. W innym wypadku ciekawski maluch mógłby ją na siebie ściągnąć czy mieć zbyt łatwy dostęp np. do kabli czy kruchych, niebezpiecznych dla niego bombek.

Najlepiej, aby w okresie przedświątecznym dziecko nie wchodziło do kuchni – gorące potrawy, niebezpieczne przedmioty i mama skupiona na świątecznych przygotowaniach – w takich warunkach nietrudno o nagły wypadek.

Dobrze jest wybrać krótki obrus, którym przykryjemy świąteczny stół. Ten długi znajduje się z reguły w zasięgu rączki dziecka – mogłoby ono pociągnąć go i w rezultacie zrzucić na siebie gorące dania czy napoje, a przez to dotkliwie się poparzyć. Dodatkowo, nawet jeżeli maleństwu nic by się nie stało, konieczne byłyby natychmiastowe porządki – a skoro można uniknąć takiej sytuacji, to dlaczego tego nie zrobić?

Mniej stresu przez święta zapewni też przygotowanie zapasu pieluch czy mleka, których nie będziemy mogli kupić w świąteczne dni, oraz sprawdzenie, czy jakaś apteka bądź przychodnia w pobliżu naszego miejsca zamieszkania będą otwarte w czasie świąt.

Tak przygotowane, możemy spokojnie rozkoszować się Świętami i znaleźć nieco więcej czasu na chwilę relaksu.

 

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.