Jak być szczęśliwym, gdy dzieci są dorosłe?

Wychowaliście dzieci. Po wielu latach spędzonych z nimi zostajecie sami. To doskonały czas, aby skupić się na sobie i wspólnie zrealizować głęboko schowane w szufladzie marzenia.

W jednej chwili w waszym domu gości cisza i spokój. Odtąd nie ma już rozwiązywania problemów dzieci, dbania o ich wykształcenie czy przyszłość. Jesteście tylko we dwoje. Odtąd dzieciaki założyli swoje rodziny, mają swoje troski i przestają zajmować tyle miejsca w życiu, jak dotychczas. To czas, który możecie dać sobie, aby zagłuszyć ciszę i pustkę.

Dawne znajomości

To świetny okres na odnowienie starych znajomości. Postarajcie się odszukać namiary na starych przyjaciół i zaproponujcie spotkanie po latach. Bardzo pomocny w tym celu będzie portal społecznościowy „Nasza Klasa”. A może zorganizujecie spotkanie klasowe, przez co dotrzecie do większej grupy osób?

Dawne pasje

Zanim na świecie pojawiły się dzieci uwielbialiście tańczyć czy też podróżować. A może waszą pasją była gra na instrumencie czy malowanie obrazów? Dotąd nigdy nie było wystarczająco dużo czasu, aby poświęcić się swojemu hobby. Ale teraz nastała na to idealna chwila. Możecie zapisać się na kurs taneczny albo do szkoły muzycznej. Może w waszej miejscowości funkcjonuje dom kultury, który prowadzi zajęcia z rysunku czy aktorstwa? A może działa klub seniora?

oni

Realizacja planów

Dotąd wydawało wam się, że remont mieszkania jest niemożliwy, bo wszędzie pełno jest dzieci. I decyzja o jego przeprowadzeniu zawsze odchodziła na dalszy plan. A może zawsze marzyliście, aby mieszkać na wsi, ale wcześniej było to niemożliwe ze względu na utrudniony dojazd do szkoły waszych dzieci. Realizację wielu podobnych marzeń zawsze odkładaliście z uwagi na dobro waszych pociech. A właśnie teraz nadszedł czas, aby wcielić te pomysły w życie.

Nauka

Od teraz wszystko jest możliwe: nauka języka obcego,  dokończenie kierunku studiów albo rozpoczęcie nowego, czy też kurs z obsługi komputera. Teraz do waszej dyspozycji są uniwersytety trzeciego wieku, gdzie bez względu na wiek można uczestniczyć w wykładach. A szeroka oferta zajęć na pewno sprawi, że znajdziecie coś dla siebie.

Sport

Aktywność fizyczna jest nie tylko dobra z uwagi na sylwetkę czy też kondycję. To także samo zdrowie. Dobrze jest znaleźć taką dyscyplinę sportu, która spodoba Wam się obojgu. Nordic walking, joga czy pływanie w bardzo dużym stopniu poprawiają pracę mięśni i stawów i jednocześnie relaksują. W fitness klubach coraz częściej pojawiają się specjalne cykle ćwiczeń poświęcone osobom starszym. Pamiętajcie, że nigdy nie jest za późno, aby wziąć się za wygląd swojej figury czy poprawę muskulatury.

Podróżowanie

Zastanówcie się, jakie zakątki kraju czy też świata chcielibyście zobaczyć. Może miejsca związane z waszym dzieciństwem, wspólnie spędzonych pierwszych wakacji czy inne szczególnie dla was ważne.

W przypadku wyjazdów zagranicznych, niektóre biura podróży oferują zniżki dla osób po 55. roku życia, ponieważ są dofinansowane z budżetu Unii Europejskiej.

Randki

Zamiast wieczorów spędzonych przy telewizorze czy majsterkując, spróbujcie odświeżyć czas, w którym umawialiście się na randki. Co jakiś czas zorganizujcie sobie kolację przy świecach, pójdźcie na spacer przy blasku księżyca czy też na romantyczny seans do kina czy teatru, cały czas trzymając się za ręce.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.