Jak poprawić wzrok

Jak poprawić wzrok?

Jak poprawić wzrok

Jak poprawić wzrok?

Są różne metody poprawy wzroku. Np. można wykonywać różne ćwiczenia na wzrok, lub zażywać suplementy.

Z ćwiczeń możemy wykonywać: mruganie, leniwe ósemki, kierować wzrok w górę, z powrotem patrzeć przed siebie – ruch oczu w prawo i w lewo, zataczać okręgi oczami, patrzeć naprzemiennie na obiekty położone blisko lub daleko.

Wykonywanie takich ćwiczeń ma na celu poprawienie kondycji oka i korzystnie wpływa na widzenie

Odpowiednio dobrane okulary mogą również poprawić wzrok.

Na poprawę wzroku może wpłynąć nasza dieta.

Jest pewna grupa związków, które korzystnie działają na narząd wzroku. Są to luteina, zeaksantyna, witaminy A,E,C oraz cynk.

Luteina

Jest silnym antyoksydantem, czyli chroni siatkówkę ok i plamkę żółtą oka przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Organizm człowieka nie wytwarza tej substancji, dlatego trzeba ją dostarczać z jedzeniem.

Bogatym źródłem luteiny jest szpinak, rzepa, brokuły, sałata, kabaczek, rabarbar, gorczyca, zielony groszek, seler i kapusta włoska. Czyli warto jak najczęściej uwzględniać warzywa, szczególnie zielone.

Zeaksantyna

Podobnie jak luteina jest antyoksydantem, niszczącym wolne rodniki. Gromadzi się głównie w siatkówce i soczewce oka, stąd też jej ochronne działanie na narząd wzroku.

Bogatym źródłem zeaksantyny są niektóre warzywa m.in. szpinak, kukurydza, groszek zielony , jarmuż, kapusta zielona oraz żółtka jajek.

Witamina takie jak A, E, C również należą do grupy przeciwutleniaczy. Te trzy witaminy wzajemnie uzupełniają i wzmacniają swoje działania antyoksydacyjne. Źródłami tych witamin są surowe warzywa i owoce. Codziennych ich spożywanie powinno dostarczyć odpowiednia podaż tych witamin.

Również cynk jest suplementem, który wpływa pozytywnie na wzrok.

4/5 - (3 votes)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.