Jak pomalować rower?

Na początek rozbieramy rower i „zdrapujemy” całą farbę z ramy do gołego metalu, przeszlifuj papierem, aby nie było nierówności.
Odtłuść benzyną extrakcyjną
Pomaluj farbą podkładową i zostaw do pełnego utwardzenia
Przeszlifuj papierem ściernym (ziarnistość ok 800 lub 1000)
pomaluj drugi raz lakierem (kolorem właściwym) i zostaw do pełnego utwardzenia
Jak będziesz przyklejał naklejki musisz zamaskować ich krawędzie wiec oklej je(naklejki) taśmą malarską pozostawiając krawędzie na wierzchu.
Pomaluj lakierem właściwym(kolorem) pozostawione krawędzie tak aby nie było ich widać
Odklej taśmę malarską, delikatnie i drobnym papierem(800 -1000) przeszlifuj krawędzie uważając żeby nie zeszlifować tuszu z naklejki ani lakieru który wcześniej nałożyłeś , chodzi o to żeby wygładzić małe krawędzie które powstaną po odklejeniu taśmy.
Następnie odtłuść ramę (nie przecieraj naklejek benzyna ani rozpuszczalnikiem bo zetrzesz tusz )
Tak przygotowaną ramę malujemy lakierem bezbarwnym gdzie największą uwagę skupiamy na naklejkach i ich krawędziach innymi słowy lejemy tam najwięcej lakieru (tzn psikamy) oczywiście uważając żeby nie porobić zacieków i tak jakieś 3-4 razy i w efekcie otrzymujemy pomalowana ramę tak ze naklejki praktycznie nie są wyczuwalne pod warstwą lakieru.
Odstawiamy ramę na jakiś tydzień żeby lakier się dobrze utwardził ( radze nie oszczędzać na lakierze bo potem taki tani lakier idzie palcem zdrapać z ramy dobry lakier kosztuje jakieś 25zł za 0,5l puszkę a wystarcza nam 2 puszki na całą ramę + 1 puszka bezbarwnego lakieru)
Po odczekaniu tygodnia bierzemy pastę polerską i polerujemy cała ramę w ten sposób otrzymujemy piękny gładziutki i błyszczący lakier. Następnie składamy rower i gotowe.

Na pomalowanie ramy potrzeba:

  • 400 ml podkładu antykorozyjnego,
  • 400 ml lakieru (emalii zwykłej lub lakieru metalic)
  • 250 ml lakieru bezbarwnego
  • rozpuszczalnik
  • papier ścierny/szlifierka ze specjalną tarczą/docieraczka
  • pasta do polerowania (np. Tempo)
  • szpachla
2/5 - (2 votes)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.