Jak działa światło LED?

światło led a uroda

Jak działa światło LED?

Obecnie coraz więcej mówi się o dobroczynnym działaniu światła LED na wygląd skóry. Likwiduje zmarszczki, jest skuteczna w walce z trądzikiem oraz cellulitem. Zmniejsza blizny i rozstępy. Co jeszcze warto wiedzieć na temat światła LED?

Absolutną nowością w dermatologii estetycznej jest terapia światłem LED, które jest światłem monochromatycznym o różnych długościach fali, które trafia do komórek. Nie nagrzewa ciała i nie powoduje poparzeń. Dociera do błon komórkowych, które odpowiadają za powstawania mitochondriów. Światło LED stymuluje energetycznie komórki do procesów regeneracyjnych tkanek. Odpowiada za ukrwienie skóry, wzrost przepuszczalności naczyń krwionośnych, dzięki czemu powstają nowe naczynia. Dodatkowo, w sposób całkowicie naturalny i bezpieczny pobudza się procesy odpornościowe skóry.

Efekty światła

Tego rodzaju światłem leczy się wszelkie trudno gojące się rany na skórze oraz stany zapalne, owrzodzenia, oparzenia, poparzenia słoneczne, naczyniaki, zmiany naczyniowe, czy blizny. Znacząco wpływa na zmniejszenie się rozstępów. Dodatkowo, poprawia się elastyczność i jędrność skóry, likwidując powstałe zmarszczki. Efektem stosowania terapii światłem LED jest grubsza, bardziej sprężysta skóra, o zwiększonej gęstości i wyrównanym kolorytem.

Kilka słów o zabiegu

Długość zabiegu jest uzależniony od tego, co chcemy. Średnio jeden cykl trwa od 10 do 20 minut. Pacjentka przed czynnością musi usunąć z twarzy cały makijaż, bowiem promieniowaniu poddaje się oczyszczoną skórę. Leżąc pod lampą nie odczuwa się ciepła, w zasadzie nic się nie odczuwa, ponieważ zabieg jest całkowicie bezbolesny i nie powoduje skutków ubocznych. Jedyne, co niektórym może przeszkadzać, to bliskość lampy.

Generalnie rezultaty terapii w pewnych przypadkach są widoczne niemal natychmiast. To zależy, co poddawaliśmy leczeniu. Tak jest w przypadku stanów zapalnych skóry,które od razu zmniejszają  się. Inaczej jest w przypadku, gdy leczymy zmiany, które chcemy, aby cofnęły się w czasie. W tej sytuacji na poprawę trzeba trochę poczekać.

Jako, że działanie lampy na ciało jest delikatne, to aby uzyskać pożądane efekty należy przeprowadzić cały cykl naświetlań. Specjaliści zalecają, aby było ich przynajmniej dziesięć.

Zaletą zabiegów z użyciem światła LED jest niższa cena niż należałoby zapłacić za laseroterapię oraz bezinwazyjność. Koszt jednego seansu waha się od 60 do 100 złotych. W sytuacji, gdy wykupuje się całą serię, to wtedy można liczyć na mniejszą cenę.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.