Jak poprawić jakość nasienia

Jak poprawić jakość nasienia?

Jak poprawić jakość nasienia

Jak poprawić jakość nasienia?

Problem niepłodności dotyka coraz większą ilość par. Uważa się, iż jest on ceną, jaką płaci się za zmiany cywilizacyjne i cywilizacyjny postęp, a także nieodpowiedni tryb życia, złą dietę itp. Wszystko to w widoczny sposób odbija się na naszym zdrowiu.

Dzisiaj radzimy, w jaki sposób poprawić jakość nasienia.

Sposoby na poprawę jakości nasienia

Aby poprawić jakość nasienia, należy:

  • zacząć prowadzić mniej stresujący tryb życia,
  • unikać używek, nie tylko alkoholu czy papierosów, ale także kawy, która również może spowodować zmniejszenie potencji,
  • uprawiać sport, zmniejszyć ewentualną nadwagę, która może przyczynić się do zmniejszonej ruchliwości plemników oraz ich mniejszej liczebności,
  • nie przegrzewać jąder, np. poprzez noszenie zbyt ciasnej bielizny czy zbyt ciasnych spodni, częste branie gorących kąpieli, korzystanie z sauny czy trzymanie laptopa w okolicach intymnych.
  • rozpocząć dodatkową suplementację preparatami poprawiającymi ruchliwość plemników i ich jakość; można stosować np. L-karnitynę, Macę dostępną w sklepach zielarskich i aptekach, antyoksydanty typu witamina C, w preparatach, ale i w spożywanych na co dzień produktach.

Jak poprawić jakość nasienia? – porady video

Kilka informacji związanych z badaniem jakości nasienia i przyczynami zmniejszania się ilości plemników w nasieniu znajdziesz poniżej.

 

Przyczyny i metody leczenia niepłodności omówione zostały poniżej.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.