Jak nakładać puder

Jak nakładać puder?

Jak stosować puder transparentny

Jak nakładać puder?

Puder jest kosmetykiem, którego nie powinno nigdy zabraknąć w kosmetyczce każdej zadbanej kobiety. Stanowi świetne wykończenie makijażu, odpowiednio dobrany i nałożony na twarz koryguje niedoskonałości cery, podkreśla jej walory, modeluje kształt itp.
Aby puder trzymał się na twarzy cały dzień w nienaruszonym stanie, warto zainwestować w dobrą bazę pod makijaż. Sprawia ona, że skóra twarzy staje się aksamitna, gładka, zmniejsza się widoczność porów, w zależności od właściwości może rozświetlać bądź matować skórę, przedłuża trwałość każdego makijażu.

Kolejnym ważnym towarzyszem pudru jest podkład w płynie, sztyfcie lub kremie. Nakładamy go albo palcami, albo specjalną gąbką, albo pędzlem, które po każdym użyciu należy starannie umyć wodą i mydłem. Nie wolno przesadzać z ilością podkładu, aby uniknąć niepożądanego efektu maski.

Wykończenie makijażu stanowi natomiast puder. Należy nakładać go przy pomocy grubego pędzla bądź puszka, nie powinno się przesadzać z jego ilością – nadmiar będzie wyglądał bardzo nienaturalnie. Puder nadaje twarzy świeżość, matuje, umożliwia korektę kształtu, kryje niedoskonałości cery. Warto poświęcić chwilę na wybór pudru dopasowanego do typu skóry – w drogeriach znaleźć można odpowiednie kosmetyki dla posiadaczek skóry tłustej, mieszanej, normalnej i suchej.

Puder nakładamy na odpowiednio przygotowaną – suchą i odtłuszczoną skórę. Zanurzamy pędzel lub gąbkę w pojemniczku, strzepujemy nadmiar kosmetyku i nanosimy za pomocą kulistych, skierowanych ku górze ruchów, skupiając się przede wszystkim na czole, nosie, brodzie i policzkach. Warto też nałożyć nieco pudru na linię żuchwy i szyję, co pomoże uniknąć nienaturalnych różnic w odcieniu skóry.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.