Jak najszybciej nauczyć się angielskiego?

Znajomość języków obcych jest obecnie niezbędna do tego, aby znaleźć dobrą pracę, podróżować, odnaleźć się w wirtualnym świecie, gdzie wiele poradników, serwisów, programów nie zostało przetłumaczonych na język polski. Uczymy się więc już od podstawówki języka angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego… ale nie zawsze jesteśmy w stanie opanować w czasie lekcji język obcy w stopniu zadowalającym.

Jak więc nauczyć się języka angielskiego w tempie ekspresowym, np. przed wyjazdem za granicę czy ważnym spotkaniem? Czy jest to w ogóle możliwe? Udzielamy odpowiedzi poniżej.

Szybka i skuteczna nauka języka angielskiego

Na początek należy zaznaczyć, że szybkie nauczenie się doskonale języka angielskiego w ciągu np. kilku tygodni nie jest możliwe. Oczywiście, będziemy w stanie opanować najważniejsze zwroty czy porozmawiać na proste tematy, jednak nadal nie będzie to poziom pozwalający powiedzieć, że język znamy.

Nauka angielskiego, jak i każdego innego języka, jest bowiem procesem wymagającym czasu, pracy, kontaktu z językiem, słuchania wzorów wymowy, wypowiadania się po angielsku itp.

Oczywiście każdy jest inny i są osoby, które język opanują szybciej, są i takie, które nigdy nie nauczą się płynnie mówić po angielsku.

Przystępując do nauki języka angielskiego, należy najpierw znaleźć w sobie motywację i chęć do rzetelnego poznawania nowych słówek, zasad wymowy, konstrukcji gramatycznych, zwrotów itp. Jedynie wytrwałość i poświęcanie językowi obcemu odpowiedniej ilości czasu mogą przynieść satysfakcjonujące efekty.

Nauka na kursie

Możemy zapisać się na kurs języka w jednej z wielu funkcjonujących obecnie szkół językowych. Ma to wiele plusów, m.in. to, że ktoś będzie kontrolował nasze postępy, radził, w jaki sposób uczyć się języka, poprawiał nasze błędy, motywował do nauki itp. Otrzymamy też materiały adekwatne do metody stosowanej w wybranej przez nas szkole. To, jak szybko nauczymy się języka, chodząc na zajęcia w szkole językowej, zależy od częstotliwości zajęć w tygodniu, a także od naszego osobistego zaangażowania i pracy włożonej w naukę poza lekcjami.

Nauka w domu

Inna droga to nauka języka angielskiego w domu. Kupujemy dowolny podręcznik (na takim poziomie, jakiego chcemy się nauczyć, mając na uwadze również naszą obecną znajomość języka), koniecznie z płytą, na której będziemy mieć wzór prawidłowej wymowy słówek, zwrotów, poleceń itp., i „przerabiamy” go dokładnie, kładąc szczególny nacisk na wymowę i zrozumienie wypowiadanych treści.

Potem można kupić sobie audiobook z książką po angielsku oraz z wydrukowaną jej treścią i czytać ją w podobny sposób – głośno, akapitami, usiłując powtarzać poszczególne zdania/akapity tak długo, aż wypowiedź będzie poprawna, płynna.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

One Response

ADD YOUR COMMENT

AGD, urządzenia domowe Bezpieczeństwo w domu Budowa Dekorowanie Meble Ogród Porządki Pozostałe Remont Rośliny, kwiaty Uprawy rolne
15 zaskakujących sposobów wykorzystania wody utlenionej
8 produktów, które masz w domu, ale nigdy nie sądziłaś, że doskonale nadają się do czyszczenia różnych przedmiotów
O materac, na którym śpisz też trzeba dbać. Oto proste sposoby, jak sobie z tym poradzić
Dania główne Desery Drinki i koktajle Gotowanie, pieczenie Kuchnia polska Kuchnie zagraniczne Napoje Owoce i warzywa Pozostałe Przechowywanie żywności Przystawki, zupy, sałatki Wina Zdrowa żywność Zioła i przyprawy
Tych rzeczy nie powinno się przechowywać w lodówce, lepiej znaleźć im inne miejsce w domu
Schudnij o dwa rozmiary dzięki owsiance z nasionami chia!
7 porad dotyczących poprawienia smaku kawy
Biżuteria i dodatki Moda damska Moda dziecięca Moda męska Moda młodzieżowa Pielęgnacja, konserwacja obuwia Pielęgnacja, konserwacja odzieży Pozostałe
Sprawdzone sposoby na odświeżenie i wyczyszczenie srebrnej biżuterii
Sprawdzone sposoby na usunięcie tłustej plamy. Z tymi trikami już nie będziesz mieć z nimi kłopotów
Wstydzisz się odbarwionych skarpetek? Tym sposobem sprawisz, żeby były białe
Małżeństwa Przyjaźń Rozwiązywanie problemów Single Zdrada, niewierność Związek, randki
Jak poradzić sobie z kryzysem małżeńskim?
Jak być sexy, ale nie przesadzić?
Jak wyczytać charakter człowieka z jego ciała?
Bieganie Fitness i siłownia Inne dyscypliny Piłka nożna Pozostałe Rowery Sporty walki Sporty wodne
Dzięki tej japońskiej technice możesz stracić kilka kilogramów niemal natychmiast
Jak pozbyć się tłuszczu z poszczególnych części ciała?
Jak ćwiczyć w kuchni?
Depilacja Kosmetyki Makijaż Perfumy i zapachy Pielęgnacja Pozostałe Skóra Spa Włosy
Zbadaj o swoją szczoteczkę do zębów, dzięki temu unikniesz wielu chorób jamy ustnej
Wyeliminuj żylaki z tymi naturalnymi naparami
Jak zrobić chusteczki toaletowe?
Choroby, dolegliwości, leczenie Ciąża i poród Dieta, żywienie Higiena Medycyna naturalna Nałogi Pierwsza pomoc Pozostałe Profilaktyka Rehabilitacja Seksualność i antykoncepcja Zabiegi i operacje Zdrowe oczy Zdrowe zęby Zdrowie publiczne
7 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o pluskwach, by się ich uchronić
Zbadaj o swoją szczoteczkę do zębów, dzięki temu unikniesz wielu chorób jamy ustnej
Jedz miód, cynamon oraz imbir codziennie i zobacz, co się stanie!