Jak najszybciej się opalać

Jak najszybciej się opalać?

Jak najszybciej się opalać

Jak najszybciej się opalać?

Wszyscy uwielbiamy delikatną opaleniznę, kiedy nasza skóra jest muśnięta słońcem wyglądamy zdrowo i promiennie. Opalenizna sprawia też, że wydajemy się szczuplejsi. Najszybciej wymarzoną opaleniznę można oczywiście osiągnąć korzystając z samoopalacza, balsamu brązującego lub tabletek. Niestety takie „opalanie” ma swoje wady. np. nierówno rozprowadzony samoopalacz może sprawić, że zamiast pięknej i równomiernej opalenizny na naszej skórze zostaną nieestetyczne plamy. Sprawdź jak opalać się szybko, ładnie i bezpiecznie.

Krem z filtrem

Nawet jeśli chcemy się szybko opalić, nie możemy zapomnieć o bezpieczeństwie. Podczas opalania zawsze używaj kremu z filtrem, który ochroni twoją skórę przez poparzeniem. Jeśli chcesz się naprawdę szybko opalić wybierz krem z niskim faktorem, ale właściwy dla twojej skóry. Pamiętaj, że rezygnując z kremu ochronnego wcale nie opalisz się szybciej, wręcz przeciwnie, skóra zamiast brązowa zrobi się czerwona, a przecież nie o taki efekt chodzi.

Przyspieszacze do opalania

Jeśli chcesz szybko się opalać skorzystaj z bogatej oferty kosmetyków przyspieszających opalanie, jest wiele kremów czy olejków, których zadaniem jest przyspieszenie tego procesu.

Tabletki wspomagające opalanie

Możesz skorzystać też z tabletek, których zażywanie kilka tygodni przed opalaniem sprawi, że skóra będzie bardziej podatna na działanie promieni słonecznych, a opalenizna będzie piękna i brązowa. Tabletki takie przeważnie zawierają beta karoten, który nadaje ładny koloryt naszej skórze. Zastosuj tabletki na 2 lub 3 tygodnie przed urlopem, a z pewnością opalisz się szybciej, a na dodatek opalenizna utrzyma się dłużej.

Opalenizna w tubce

Coraz częściej korzysta się też z samoopalaczy, szczególnie jeśli mamy zaledwie kilka dni na „opalenie się”. Sprawdza się więc np. kiedy mamy ważną imprezę czy spotkanie, a jest zima i nie mamy dostępu do słońca. Ogromnym plusem jest to, że samoopalacz w przeciwieństwie do słońca jest w pełni bezpieczny i nie niszczy skóry. Niestety ma również swoje minusy… nierówno i niedokładnie rozprowadzony może pozostawić smugi i plamy. Dlatego stosując go musisz pamiętać o równomiernej aplikacji i zrobić to wyjątkowo starannie. Przed jego nałożeniem najlepiej zrobić też peeling ciała.

Nad morzem

Najszybciej nasza skóra opala się nad wodą, a także podczas ruchu. Z pewnością każdy z nas pamięta, że najpiękniej opalony wrócił właśnie z wakacji nad morzem, gdzie grał w siatkówkę plażową, pływał czy też sporo spacerował brzegiem morza.

Oceń

One Response

  1. Matylda Płetwal 25 maja 2015

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.