Jak najszybciej przytyć

Jak najszybciej przytyć?

Jak najszybciej przytyć

Jak najszybciej przytyć?

Choć większość społeczeństwa boryka się z problemem nadmiernej tuszy, to problem zbytniej niedowagi wcale nie jest mało popularny. Najczęściej spotykają się z nim osoby, u których w rodzinie nie było skłonności do tycia.

Ponadto z nadmierną chudością borykają się osoby zapracowane, żyjące intensywnie, w biegu, którym brakuje czasu, by zjeść porządny posiłek, a często po prostu brakuje im apetytu, więc jedzą byle co i w małych ilościach.

Jak najszybciej przytyć? – porady

Bez względu na czynniki, zbyt szczupła sylwetka często bywa problemem, szczególnie że do łask wracają znów nieco krąglejsze kształty. Aby przytyć w krótkim czasie, warto zastosować się do kilku rad, które maja na celu przede wszystkim wzmożenie apetytu.

Osoby pragnące przytyć powinny przede wszystkim wystrzegać się dobrych rad osób, które będą w nie wmuszać wysokokaloryczne posiłki – chipsy, frytki, hamburgery, czy lody. Tuczenie się niezdrowymi potrawami rzeczywiście w krótkim tempie pomoże zwiększyć masę i obwód ciała. Niestety, może też delikwenta przyprawić o choroby serca i zanieczyścić jego organizm toksynami zawartymi w konserwantach i barwnikach.

Dlatego też bezpieczniej jest przytyć wpływając na przyczynę niedowagi, czyli brak apetytu.

Warto w czasie tycia zastosować się do kilku zasad:

  1. Postaraj się o przybranie na masie mięśniowej, a nie tłuszczowej – dzięki temu proporcje Twojego ciała będą dobrze zachowane, a Ty sam będziesz się czuć w swoim ciele dobrze i zdrowo.
  2. Postaw na większą aktywność fizyczną – wystarcza regularne spacery, bieganie lub pływanie. Niech to będzie coś  co lubisz i co sprawia Ci przyjemność. Uprawiaj sporty na świeżym powietrzu – ono także wzmaga apetyt.
  3. Zafunduj sobie apteczny preparat, najczęściej w formie syropu, wzmagający apetyt. Takie preparaty zwykle stosuje się u dzieci-niejadków, ale z powodzeniem można je zażywać wspomagająco przy nabieraniu ciała osób dorosłych.
  4. Pij dużo wody i jedz warzywa oraz owoce – poprawiają one metabolizm, a gdy organizm łatwiej trawi pokarmy, lepiej też przyswaja to, co się mu podaje.
  5. Gdy chodzi o samo żywienie – wybieraj pokarmy z dużą zawartością białka. Jedz soję, mięso, owoce morza, ryby, kasze, jajka – wszystko to, na co masz ochotę, ale oczywiście w stosownych ilościach. Nie rezygnuj całkowicie ze słodyczy czy fast foodów, ale pamiętaj, że nie mogą one stanowić podstawy Twojej diety. Zależy Ci przecież na tym, by przytyć rozsądnie i wyglądać ładnie, a nie po prostu grubo.
Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.