Jak najszybciej schudnąć

Jak najszybciej schudnąć?

Jak najszybciej schudnąć

Jak najszybciej schudnąć?

 

Nadmiar kilogramów, pomijając aspekty estetyczne, jest przede wszystkim ogromnym obciążeniem dla naszego organizmu i może się przyczynić do szeregu poważnych chorób. Jeżeli Twój wskaźnik BMI przekracza 25, zastanów się, czy nie nadszedł czas na dietę odchudzającą.

Dzisiaj radzimy, jak podejść do odchudzania z głową i szybko stracić zbędne kilogramy.

Od czego zacząć odchudzanie?

Najlepiej jest rozpocząć odchudzanie od zdiagnozowania przyczyny nadwagi czy otyłości – tylko wtedy podjęte przez nas działania będą miały rzeczywiście sens.

Jeżeli przyczyną naszej nadwagi jest np. brak ruchu, konieczne jest wprowadzenie aktywności fizycznej, jeżeli zła dieta – jej zmodyfikowanie, jeżeli zaś choroba – podjęcie odpowiedniego leczenia i diety pod okiem dietetyka, który będzie czuwał nad racjonalnością naszego postępowania i pomoże zapobiec ewentualnym komplikacjom zdrowotnym związanym ze zbyt nagłym spadkiem wagi czy rezygnacją z określonych pokarmów.

Szybka utrata wagi w czasie odchudzania – czy to możliwe?

Odchudzając się, z reguły oczekujemy szybkich efektów. Jest wiele diet, których rygorystyczne przestrzeganie gwarantuje szybki spadek wagi, jednak z reguły jest to chwilowe (np. w ) i po powrocie do dawnych nawyków żywieniowych bardzo często występuje efekt jojo.

Jeżeli chcesz schudnąć szybko, np. na ważną imprezę czy przed wyjazdem, możesz stosować rygorystyczną dietę i dodatkowo katować się ćwiczeniami, jednak zastanów się, czy to ma sens.

Efekt jojo jest prawie pewny, a po okresie wyrzeczeń znowu wrócisz do dawnych nawyków i znowu będziesz czuć się źle we własnej skórze. Naprawdę warto?

Jak odchudzać się z głową?

Jeżeli chcesz trwałych efektów, zaplanuj mądrze swoją dietę i zmień tryb życia – jedz zdrowiej, więcej się ruszaj i… myśl pozytywnie. Nie stawiaj sobie utraty wagi jako największego celu w życiu – zmierzaj do niego drobnymi kroczkami i myśl przede wszystkim o tym, jakie korzyści przyniesie utrata wagi Twojemu organizmowi.

Możesz wybrać jedną z diet znajdujących się , możesz udać się po poradę do dietetyka, który ułoży dla Ciebie prawidłowy jadłospis, dostosowany do Twojego stanu zdrowia, możesz też samodzielnie ułożyć swoją dietę, pamiętając o tym, jakie produkty powinny często gościć na Twoim talerzu, a jakich należy unikać. Może efekty takiego odchudzania nie pojawią się szybko, będą jednak na pewno o wiele trwalsze niż w przypadku diety drastycznej, powodującej szybką utratę kilogramów w ciągu zaledwie kilku dni.

Powodzenia!

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.