Jak dostarczać organizmowi witaminy latem

Jak dostarczać organizmowi witaminy latem?

źródło witamin

Jak dostarczać organizmowi witaminy latem?

Lato to czas wzmożonej aktywności fizycznej, z którą wiąże się także zwiększone wydalanie z organizmu wody wraz z zawartymi w niej składnikami mineralnymi.

Jeżeli dodatkowo pijemy sporo kawy, mocnej herbaty czy alkoholu, nasza dieta bogata jest w tłuszcze i cukry proste, to możemy być prawie pewni, że czekają nas w najbliższym czasie niedobory witamin i minerałów.

Nasz organizm nie magazynuje bowiem tych składników – są one regularnie usuwane wraz z potem czy moczem – stąd konieczność uzupełniania istniejących niedoborów odpowiednią dietą, czasami wzbogacaną o suplementy.

Warto więc pamiętać, zwłaszcza w czasie wakacyjnych wyjazdów, o tym, aby wkomponować w nasze posiłki świeże warzywa i owoce, do których latem mamy przecież większy niż w czasie innych pór roku dostęp. Jeżeli jednak wyjeżdżamy w wakacyjną podróż, nie mamy możliwości zakupu świeżych pomidorów czy jabłek, zaopatrzmy się w suplementy diety. Dzięki nim w wygodny i szybki sposób dostarczymy organizmowi dostarczymy organizmowi niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania witamin i minerałów.

Można wybierać te w postaci tabletek, a także musujące – które dodatkowo będą świetnym orzeźwieniem w czasie wakacyjnych upałów.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.