Jak nakładać podkład

Jak nakładać podkład?

nakładanie podkładu

Jak nakładać podkład?

Podkład jest chyba najważniejszym elementem makijażu każdej kobiety. Dobrze dobrany pielęgnuje skórę, a także zapewnia jej promienny wygląd przez cały dzień.

Zanim nałożymy podkład, musimy przygotować skórę – umyć twarz, nałożyć krem nawilżający i bazę (chociaż ta ostatnia nie jest niezbędna, zwiększa jednak trwałość makijażu). Pamiętajmy, że podkład nałożony na suchą, chropowata skórę tylko wyeksponuje przesuszenia i niedoskonałości.

Podkład możemy aplikować za pomocą opuszek własnych palców, silikonowych gąbeczek lub płaskich, średniej grubości pędzli do makijażu z naturalnego włosia, na mokro albo na sucho.

W zależności od tego, w jaki sposób będziemy manipulować gąbką lub pędzlem, otrzymamy mocne krycie (gdy lekko wklepujemy podkład w skórę) lub delikatny, transparentny efekt (gdy ruchy są delikatne, posuwiste). Mocne krycie wskazane jest w tych miejscach, gdzie zlokalizowane są niedoskonałości, natomiast delikatna aplikacja tam, gdzie skóra jest zdrowa.

Podkład zaczynamy nakładać od czoła, ku dołowi twarzy, od środka do zewnątrz, ze szczególnym zwróceniem uwagi na okolice nosa, ust, włosów i kącików oczu, gdzie trzeba dokładnie rozetrzeć kosmetyk. Najlepiej utrwalić podkład sypkim, transparentnym pudrem, który przedłuży dodatkowo trwałość makijażu.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.