Jak przesadzać kwiaty?

Roślinę powinno się przesadzać wtedy, gdy zauważymy, że ziemia zaczyna szybciej wysychać i należy ją częściej niż do tej pory nawozić oraz podlewać.

Przesadzanie najlepiej wykonywać na wiosnę – jest to bowiem czas bezpośrednio przed głównym okresem wzrostu. Przesadzanie rośliny w zimie, w okresie spoczynku, mija się z celem – korzenie nie będą się wówczas rozrastały.

Najlepiej przesadzać kwiat do doniczki tylko nieco większej niż poprzednia – w przeciwnym razie korzenie zaczną się silnie rozrastać na niekorzyść liści. W sytuacji, gdy roślina znajduje się już w doniczce odpowiedniej wielkości i nie zależy nam na jej dalszym wzroście, możemy zamiast przesadzania wymienić tylko na świeżą górną warstwę ziemi.

Jak przesadzać rośliny doniczkowe?

Na dno nowej doniczki wsypmy warstwę drenażową –  tak, aby roślina sięgała do tej samej wysokości co poprzednio. Pustą starą doniczkę włóżmy do nowej, wokół niej nasypmy nowej ziemi, potem wyjmijmy starą doniczkę i wsadźmy roślinę, a ewentualne wolne miejsce uzupełnijmy dodatkowo świeżą ziemią.

rosliny-doniczkowe-jak-przesadzac

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.