Jak dobrać właściwy podkład?

podkład

Jak dobrać właściwy podkład?

Dobry podkład to taki, który zatuszuje niedoskonałości skóry, wyrówna koloryt cery, doda jej świeżości i jeszcze ją rozświetli, pozostając przy tym niewidocznym.

Jednak jak wybrać taki kosmetyk?

Zasady doboru fluidu

Przy doborze odpowiedniego dla siebie fluidu musisz pamiętać o dwóch kwestiach – musi być jak najmniej widoczny na skórze oraz skomponowany idealnie do rodzaju cery i jej kondycji. Najważniejszym błędem, jaki popełniamy przy kupnie podkładu, to testowanie go na skórze dłoni. A przecież skóra na twarzy ma zupełnie inny odcień niż na dłoniach, dlatego niekoniecznie zawsze jesteśmy zadowolone z zakupu.

Kupując fluid trzeba mieć na uwadze nie tylko odcień cery, ale także koloryt szyi oraz żuchwy. W celu doboru idealnego kosmetyku wybierz kilka, które najbardziej twoim zdaniem pasują do ciebie i porównaj je z karnacją skóry na żuchwie. Wówczas będziesz widziała, który z nich najbardziej nie kontrastuje z resztą twarzy.

Fluid dobieraj przy świetle dziennym, wtedy będziesz widziała, czy jest on niewidoczny na twarzy czy pozostawia efekt maski. Warto go zostawić na skórze przez co najmniej minutę, niektóre kosmetyki potrafią delikatnie zmienić swój odcień pod wpływem ciepła.

Jeśli nie jesteś do końca przekonana o kupnie tego właściwego dla siebie, to zawsze zdecyduj się na ten jaśniejszy. Na ciemniejszym podkładzie bardziej widoczne są wszelkie mankamenty skóry, przez co twarz wygląda na starszą. Na rynku dostępne są kosmetyki, które samoczynnie dopasowują się do koloru skóry, np. podkład True Match firmy L’Oreal Paris.

Zadania podkładu

Fluidy posiadają różną konsystencję, można spotkać takie występujące w płynie, sztyfcie oraz musie. Ich zadania też są różne.

Podkład o płynnej konsystencji jest dobry do lekkiego makijażu. Najlepszy będzie dla kobiet z tłustą skórą, z rozszerzonymi porami albo zmarszczkami. Nie wygląda korzystnie na cerze naczynkowej, z uwagi na słabe możliwości matujące.

Podkład w musie może być stosowany przez panie, które z wyglądem swojej cery nie mają większych kłopotów.

Wszelkie blizny, siniaki, podrażnienia najbardziej zamaskuje fluid w sztyfcie. Aby do nałożyć należy przeciągnąć sztyft po cerze, tak aby narysować smugi od środka twarzy na zewnątrz, dopiero wtedy można go rozsmarować palcami.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.