Jak reklamować bloga?

Są osoby, które piszą bloga głównie po to, aby mieć miejsce w sieci, gdzie będą mogły umieszczać swoje własne przemyślenia na różne tematy, są jednak osoby, którym zależy na popularności. Niezależnie od tego, jaka jest tematyka bloga, czy jest bardzo ciekawy i interesujący, czy wręcz przeciwnie – nudny i nieciekawy, nikt na niego nie zajrzy, jeżeli nie zostanie on rozreklamowany.

Jak reklamować bloga, aby zyskać czytelników i nowe wejścia – podpowiadamy poniżej.

Sposoby na reklamowanie bloga

Poniżej kilka dróg, które możesz wykorzystać, reklamując swojego bloga. Najlepiej stosować kilka różnych metod – dzięki temu reklama będzie efektywniejsza.

Fora internetowe

Warto się na nich udzielać, w podpisie postów umieszczając link do swojego bloga. Dobrze byłoby wybierać fora tematycznie związane z treścią Twojej www, gdyż w innym wypadku Twój link może zostać uznany za spam.

Inne blogi

Komentuj posty na innych blogach, zostawiając link do swojego bloga, wymieniaj linki z innymi blogami, które są tematycznie związane z Twoim blogiem – wszystko to przyspieszy indeksację w wyszukiwarkach Twojej www.

Artykuły do przedruku

Pisz artykuły do przedruku i dodawaj je do serwisów, które umożliwiają promowanie blogów i stron www jako miejsc wiarygodnych, z rzetelnymi informacjami na konkretne tematy. Takie serwisy to np. www.clark.com.pl czy wskrz.com.pl.

Serwisy służące do zadawania pytań

Dodawaj link do swojego bloga do serwisów, gdzie zadaje się pytania, np. zapytaj.com.pl itp., gdzie będziesz mógł reklamować serwisy dla nastolatków i młodych ludzi. Nie sprawdzą się blogi na tematy bardziej poważne, gdyż na tego typu serwisach nie znajdziesz ich odbiorców.

Katalogi stron www

Kolejną opcją są katalogi stron www, będące starą, ale ciągle jeszcze skuteczną formą reklamy. Wiele katalogów jest płatnych, ale znaleźć można również katalogi bezpłatne, szczególnie te nowe.

4/5 - (2 votes)

One Response

  1. Zuza 20 lipca 2013

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.