Jak leczyć różne choroby czosnkiem?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak ludzie leczyli rozmaite choroby, gdy nie było aptek, na przykład starożytności? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – używali domowych środków w ramach medycyny ludowej.

Wśród wielu składników używanych jako remedium na różnego rodzaju choroby, najbardziej popularny był czosnek. Obecnie również jest często chętnie używany, dlatego przebadano jedną z najstarszych receptur z wykorzystujących czosnek, jako główny składnik leczniczy i odkryto, że przepis ten leczy ponad 23 choroby. Do przygotowania tej receptury potrzebne będą:

– 350 g mielonego czosnku

– 250 g gorącego alkoholu (95-96 stopni)

– naczynie ze szkła z pokrywką

W celu przygotowania tego przepisu należy wykonać dwa proste kroki:

Krok 1: trzeba wrzucić zmielony lub posiekany czosnek do szklanego naczynia, zalać alkoholem i hermetycznie zamknąć, a następnie przechowywać 10 dni w lodówce.

Krok 2: po upływie 10 dni przecedzić płyn. Ciecz przelać do innego szklanego pojemnika i przechowywać w lodówce przez kolejne 2 dni. Po tym czasie środek jest gotowy do użytku.

Środek ten pomaga na rozmaite dolegliwości. Należy stosować jedną kroplę w porze śniadania, dwie podczas obiadu i trzy krople w czasie kolacji. Drugiego dnia należy przyjąć 4 krople w czasie śniadania, pięć podczas obiadu i 6 przy kolacji i zwiększać w ten sposób ilość przez 12 dni. Ponieważ środek ten działa bardzo silnie, może być używany tylko raz na pięć lat.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.