Jak leczyć różne choroby czosnkiem?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak ludzie leczyli rozmaite choroby, gdy nie było aptek, na przykład starożytności? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – używali domowych środków w ramach medycyny ludowej.

Wśród wielu składników używanych jako remedium na różnego rodzaju choroby, najbardziej popularny był czosnek. Obecnie również jest często chętnie używany, dlatego przebadano jedną z najstarszych receptur z wykorzystujących czosnek, jako główny składnik leczniczy i odkryto, że przepis ten leczy ponad 23 choroby. Do przygotowania tej receptury potrzebne będą:

– 350 g mielonego czosnku

– 250 g gorącego alkoholu (95-96 stopni)

– naczynie ze szkła z pokrywką

W celu przygotowania tego przepisu należy wykonać dwa proste kroki:

Krok 1: trzeba wrzucić zmielony lub posiekany czosnek do szklanego naczynia, zalać alkoholem i hermetycznie zamknąć, a następnie przechowywać 10 dni w lodówce.

Krok 2: po upływie 10 dni przecedzić płyn. Ciecz przelać do innego szklanego pojemnika i przechowywać w lodówce przez kolejne 2 dni. Po tym czasie środek jest gotowy do użytku.

Środek ten pomaga na rozmaite dolegliwości. Należy stosować jedną kroplę w porze śniadania, dwie podczas obiadu i trzy krople w czasie kolacji. Drugiego dnia należy przyjąć 4 krople w czasie śniadania, pięć podczas obiadu i 6 przy kolacji i zwiększać w ten sposób ilość przez 12 dni. Ponieważ środek ten działa bardzo silnie, może być używany tylko raz na pięć lat.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.