Jak brać kreatyne

Jak brać kreatynę?

kreatyna

Jak brać kreatynę?

Kreatyna jest jednym z najbardziej znanych i bezpiecznych suplementów. Powoduje ona w bardzo krótkim czasie szybki wzrost masy i siły. Przygoda z kreatyną powinna być poprzedzona kilku miesięcznym treningiem na siłowni.

Można również stosowanie suplementu rozpocząć wraz z treningami na siłowni, jednakże trzeba liczyć się wówczas z możliwymi konsekwencjami. Często po późniejszym odstawieniu kreatyny, okazuje się, że nie możecie podnieść ciężarów, które wcześniej nie stanowiły dla was większego problemu. Trzymiesięczny trening na siłowni jest idealnym wstępem do rozpoczęcia brania kreatyny, albowiem zdążymy przez ten okres odpowiednio ukształtować siłę.

Kiedy zacząć stosować kreatynę?

Przede wszystkim musisz mieć ukończone 16 lat. Kreatyna powoduje zwiększenie masy i siły, zatem najlepiej poczekać dłużej i zacząć brać po okresie dojrzewania. Suplement poza oczywistym działaniem zwiększa również odporność organizmu na ból i stres, ponadto powoduje większe wchłanianie białek.

Kiedy widać efekty?

Pierwsze efekty możesz zauważyć już po tygodniu brania kreatyny.

Kreatyna a odżywianie

Podczas stosowania suplementu trzeba pamiętać o prawidłowym odżywianiu. Podstawą jest wzbogacenie diety o węglowodany i białko, ponadto należy wypijać dziennie minimum 3 l wody (najlepiej mineralnej niegazowanej). Jeżeli nie będziesz dostarczał organizmowi wystarczającej ilości płynów, wówczas mogą wystąpić bardzo silne skurcze – głównie w nogach. Warto wiedzieć, ze zwiększając ilość spożywanego białka, które jest budulcem mięśni, masz szanse osiągać znacznie lepsze efekty.

Kreatyna – cykl

Znacznie więcej korzyści wynika z cyklicznego, aniżeli ciągłego stosowania kreatyny. Najlepszym rozwiązaniem jest zatem stosowanie cykliczne przez 6 tygodni, następnie dwa-trzy tygodnie przerwy. Przerwa umożliwia zmniejszenie się zapasów, przez co można znów wykorzystać przyrost mięśni jednoczesny z podawaniem kreatyny.

Dawkowanie

Jeśli zaczynasz brać kreatynę, warto zapamiętać:

  • dni treningowe – 5 g rano,
  • po treningu – 5 g,
  • nietreningowe – 5 g rano.
5/5 - (1 vote)

Tagi:

  • jak brać kreatyne

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.