Jak brać białko

Jak brać białko?

białko

Jak brać białko?

Dawkowanie białka jest uzależnione od trybu życia, np. mężczyzna, który prowadzi siedzący tryb życia powinien przyjmować około 1 g białka na kg ciała.

Kulturyści, ludzie młodzi oraz aktywni fizycznie potrzebują znacznie większe ilości białka.

Jak zacząć brać białko?

Najpopularniejsza jest teza mówiąca o tym, że aktywni fizycznie potrzebują 2 g białka na każdy kilogram ciała, jednakże nie jest to do końca prawda. Jest to ilość dla kogoś, kto dopiero rozpoczyna przygodę z siłownią i suplementami oraz dla wszystkich ważących poniżej 90 kg.

Jaka dieta do białka?

Przede wszystkim należy “rozłożyć na czynniki” wartości odżywcze i kaloryczne trzech posiłków zjadanych w ciągu dnia. Tym sposobem uzyskamy na 6 lub 7 posiłków w ciągu dnia, z czego trzy będą syte i trzy lekkie (jogurt + banan + kanapka z serem + szklanka mleka).

Oczywiście stosowana dieta musi być bogata w węglowodany, ponadto, aby uzupełnić ewentualne braki, warto ją wzbogacić o białko skondensowane. Jego dzienne spożycie powinno wynosić około 60 g: 30 g rano,  na czczo i 30 g po treningu.

Uwaga dla początkujących!

Jeśli ważysz mniej niż 90 kg, niewskazane jest przyjmowanie większej ilości białka aniżeli 60 g w ciągu doby, albowiem w połączeniu z treningiem na początku zauważysz szybki przyrost masy mięśniowej.

Jeśli już na początku zaczniesz przyjmować większe dawki, mięśnie zaczną gwałtownie rosnąć, a skóra nie będzie w stanie w tak krótkim czasie bardzo się rozciągnąć. Skutkiem tego może być pojawienie się rozstępów.  Osoby z nadwagą rozpoczynające przygodę z białkiem również nie powinny przekraczać 2 g suplementu na 1 kg masy ciała. Zanim jednak zaczniesz brać białko, skup się na spaleniu zbędnego tłuszczu, a dopiero później zacznij wyrabiać rzeźbę.

Jak zacząć brać suplementy? – porady video

Poniżej film, z którego dowiesz się, jak brać suplementy na masę, w tym białko.

3.7/5 - (6 votes)

Tagi:

  • jak stosować bialko
  • jak brac bialko

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.