Jak bronić się przed komarami?

Jak każdy z was wie, ukąszenia komarów nie należą do przyjemnych doznań, jednakże jeszcze gorsze od samego ukąszenia jest późniejsze swędzenie.

Poniżej przedstawię kilka sposobów na ochronę przed tymi insektami.

Ochrona w pomieszczeniach

Najpopularniejszymi produktami, które mają chronić przed komarami, są różnego rodzaju moskitiery oraz siatki na okna. Ponadto skuteczne są również świece, kadzidełka oraz olejki eteryczne. Do zapachów odstraszających komary zaliczyć można m.in. zapach miętowy, grapefruitowy, lawendowy, cynamonowy, cytrynowy, goździkowy, pomarańczowy oraz waniliowy.

Olejki zapachowe można mieszać ze sobą i używać w kominkach, ponadto możecie również skropić nimi drewno w ognisku. Zapach czarnego bzu i octu również działa odstraszająco na komary.

Jak bronić się przed komarami? – porady video

Ochrona na zewnątrz

Na ukąszenia komarów szczególnie narażeni są ci, którzy bardzo się pocą, albowiem insekty identyfikują człowieka m.in. po zapachu potu. Aby obronić się przed ugryzieniami, można wzbogacić dietę o witaminę B1, która również ma działanie odpychające komary. Aby zmienić woń potu, możecie również zajadać się czosnkiem. Przede wszystkim warto dbać o higienę, szczególnie w upalne letnie dni.

czosnek

Jak załagodzić swędzenie?

Jak wszyscy wiecie, w miejscu ukąszenia komara powstaje swędzący bąbel. Aby zniknął należy wykazać się silną wolą i postarać się nie drapać ugryzienia. Można również smarować ukąszenia różnorakimi żelami typu Fenistil, zawierającymi maleinian dimetindenu. Do tradycyjnych metod należy nacieranie ukąszeń Amolem, cebulą lub spirytusem. Niektórzy twierdzą, że dobrym sposobem jest posmarowanie bąbla pasta do zębów. Dla tych, którzy zostali bardzo pokąsani przez komary najlepszym rozwiązaniem będzie udanie się do apteki po preparat antyhistaminowy.

5/5 - (2 votes)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.