Dokuczają ci osy? Zrób domową pułapkę na nie i nie martw się, że wlecą ci do domu

Użądlenie osy może być bardzo niebezpieczne, a z pewnością jest nieprzyjemne i nikt nie chce go doświadczać, dlatego warto dbać siebie i bliskich i zabezpieczyć dom przed tymi latącymi łobuzami. Na szczęście można w bezpieczny i pozbawiony chemii sposób zabezpieczyć swój dom. Osy uniemożliwiają Ci otwieranie drzwi i okien w domu? Wszystko, czego potrzebujesz to 2-litrowa butelka z odrobiną słodkiego napoju.

Oto, co trzeba zrobić:

– określić, jak podziałać na osy w zależności od pory roku:

Różne przynęty działają w różnych porach roku. Wiosną i wczesnym latem osy poszukują źródeł białka. Późnym latem i wczesną wiosną szukają słodyczy. Aby przynęta w pułapce była skuteczna, trzymaj w niej kawałek mięsa z obiadu czy hamburgera na wiosnę. Za pomocą kilku centymetrów napoju gazowanego, soku czy innego słodkiego płynu złapiesz je w lecie i jesienią. Dodaj trochę octu do płynu, by trzymać pożyteczne pszczoły z dala od pułapki.

Umieść swoją pułapkę na zewnątrz, tam, gdzie widzisz największą aktywność os albo gdzie starasz się zapobiegać ich aktywności.
– Kiedy osy poczują zapach przynęty, będą wlatywać do otworu butelki. Nie będą mogły się z niej wydostać i ostatecznie utopią się w cieczy.
– Regularnie usuwaj martwe osy i uzupełniaj butelkę co najmniej raz w tygodniu.

Pamiętaj, by zachować szczególną ostrożność w kontaktach z osami i unikać ich jeśli masz na nie alergię.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.