Jak oszczędzać wodę?

Oszczędzanie wody to nie tylko niższe rachunki, ale także przejaw troski o środowisko, która będzie tym większa, im więcej osób będzie dbało o to, aby nie marnować wody. Dlatego jeżeli do tej pory nie przykładałeś większej wagi do oszczędzania wody, czas to zmienić.

Dzisiaj mamy dla Ciebie kilka wskazówek odnośnie do tego, jak oszczędzać wodę.

 

 

Porady, jak oszczędzać wodę

  • Ekonomiczne mycie naczyń

Unikaj mycia naczyń pod bieżącą wodą. Najlepiej zrobisz, jeżeli namoczysz je w wodzie z płynem, który jest biodegradowalny, a potem szybko spłuczesz niewielkim strumieniem. Inną korzystną opcją jest zakup zmywarki – taka jednorazowa inwestycja szybko się zwróci i niesamowicie ułatwi Twoje życie, a przy okazji pozwoli dbać o środowisko.

Ekonomiczne rozwiązania w łazience

Uszczelniaj rozszczelnione krany, instaluj perlatory, czyli końcówki kranu, które zwiększają optycznie strumień wody dzięki jego napowietrzeniu. Montuj też baterie jednouchwytowe.

Pamiętaj też, że regulacja temperatury wody za pomocą dwóch kurków to strata zarówno czasu, jak i wody – i unikaj takiego rozwiązania, jeżeli tylko masz taką możliwość.

Do mycia zębów używaj kubka, a podczas golenia zakręcaj wodę.

Zawsze pierz z pełnym bębnem, najlepiej w trybie ekonomicznym, a do prania dozuj oszczędnie detergenty – zarówno proszki, jak i inne preparaty.

Rezygnuj z kąpieli w pełnej wannie, decyduj się raczej na prysznic.

Zainstaluj w toalecie spłuczkę, która ma przycisk pozwalający regulować ilość spłukiwanej wody. Możesz też podłączyć odpływ z umywalki do rezerwuaru muszli klozetowej, gdyż woda, której używasz do mycia rąk, będzie się świetnie nadawała także do spłukiwania WC.

  • Wykorzystywanie wody deszczowej

Zbieraj też wodę deszczową, która może się przydać np. do podlania ogródka albo do umycia samochodu.

woda-jak-oszczedzac

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.