Jak dbać o brwi?

Brwi to element twarzy, o którym czasami zdarza nam się zapominać, a naprawdę szkoda. W końcu stanowią one naturalne obramowanie dla oka, a dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu i podkreśleniu mogą dodać niesamowitego wyrazu całej twarzy. 

Jak wiec dbać o brwi, aby stanowiły atut, a nie szpeciły? O tym wszystkim przeczytacie dzisiaj. Zapraszamy do lektury!

Jak dbać o brwi? – porady

Zaniedbane, nieuczesane, nieodpowiednio wyregulowane brwi mogą zepsuć efekt całego makijażu, nawet najlepszego, najstaranniejszego i najbardziej precyzyjnego.

  • Odpowiednia regulacja brwi

Ich kształt najlepiej dopasować do kształtu twarzy. Stąd w przypadku twarzy okrągłej łuk brwi powinien być podniesiony nad środkiem oka maksymalnie wysoko, ale należy uważać, aby nie zamienić go w cienką nitkę. Twarz owalna najlepiej wygląda, jeżeli brwi mają łagodną, prostą, lekko zaokrągloną linię, zaś do twarzy kwadratowej dobrze pasują brwi dość grube i wygięte w łuk. Z kolei w przypadku twarzy trójkątnej świetnie sprawdzą się brwi miękkie i nieco zaokrąglone.

Zobacz też:

  • Pielęgnacja brwi

Właściwa regulacja brwi to jednak nie wszystko. Należy je również regularnie odżywiać, przy użyciu np. oleju rycynowego czy odżywki. Dzięki temu będą mocne, zdrowe, piękne i błyszczące, staną się atutem naszej twarzy i mocnym punktem makijażu.

  • Makijaż brwi

Kolejnym ważnym aspektem, decydującym o wyglądzie naszych brwi, jest ich odpowiedni makijaż. Dobrze, jeżeli podkreślimy je kredką, ewentualnie mineralnym cieniem do brwi. Wykonując makijaż brwi, zawsze trzeba je na koniec przeczesać szczoteczką lub spiralką, a potem nałożyć bezbarwną odżywkę, która utrwali kształt.

Poniżej film, dzięki któremu dowiesz się, jak malować brwi.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.