Jakie baterie wybrać?

domu mamy kilka rodzajów baterii – przy wannie, pod prysznicem, nad umywalką czy zlewozmywakiem. W sklepach możemy znaleźć rozmaite modele, od nowoczesnych po tradycyjne, zwykłe, proste oraz z dodatkowymi funkcjami.

Różnią się nie tylko zastosowaniem, ale i wyglądem. Wiele z nich pozwala zaoszczędzić wodę, co jest szczególnie istotne dla osób dbających zarówno o budżet rodzinny, jak i środowisko. Warto zapoznać się z ich możliwościami i podjąć decyzję o ewentualnej wymianie w domu.

Rodzaje baterii

Baterie termostatyczne

Posiadają mechanizm, który utrzymuję stałą temperaturę wody niezależnie od zmian jej ciśnienia. Wyposażone są również w blokadę bezpieczeństwa, która pilnuje, by temperatura wody nie przekroczyła 38˚C. Nowoczesne modele baterii termostatycznych posiadają również osłonę wykonaną z tworzywa sztucznego, zamontowaną na nagrzanym korpusie baterii, dzięki której uchronimy się przed poparzeniem. Jest ona szczególnie przydatna w domu, w którym są małe dzieci.

kran1Baterie bezdotykowe

Wyposażone są w czujnik podczerwieni, który wyczuwa i reaguje na ciepło dłoni. Mechanizm działa podobnie, jak w suszarkach do rąk, gdy wsuniemy dłonie pod kran, czujnik wyczuwa ciepło i zaczyna płynąć woda. Część modeli tego typu baterii ma zamontowany dodatkowo regulator przepływu wody, które umożliwiają ustawienie jednorazowego zużycia wody.

Baterie ekologiczne

Są doskonałym rozwiązaniem dla osób oszczędnych. Posiadają one tzw. przycisk eco, dzięki któremu można zoptymalizować ilość wypływającej wody. Pojedyncze naciśnięcie powoduje wypłynięcie słabszego strumienia wody, zaś ponowne przyciśnięcie wywołuje obfitszy strumień. Przyciskiem eco możemy również ustawić temperaturę wody.

Baterie z perlatorem

Baterie te mają zamontowany na końcu wlewki sitko o bardzo małych oczkach. Jego konstrukcja powoduje napowietrzenie strumienia wody, przez co zwiększa się jego objętość. Pozornie wody wypływa tyle samo, jednak w rzeczywistości możemy zaoszczędzić jej 50%. Inną zaletą perlatora jest to, iż woda się nie rozchlapuje i nie odbija od zmywanych naczyń.

Baterie posiadające dozownik na płyn do mycia naczyń

Wmontowany jest on w baterię, dzięki czemu nie potrzebna jest nam butelka z płynem postawiona obok na zlewie. Chroni to przed niepotrzebnym brudzeniem się powierzchni zlewozmywaka rozchlapanym płynem.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.