Jak ciąć płytki?

Cięcie płytek nie jest trudne, wymaga jednak od osoby, która wcześniej nie zajmowała się tą czynnością, pewnej wiedzy, ostrożności i – oczywiście – odpowiednich narzędzi. Nie chcemy przecież, aby płytki pękały, aby krawędzie były nierówne itp., gdyż nie tylko przyczyni się to do nieładnych wrażeń estetycznych, ale także do straty naszych pieniędzy, wydanych na płytki.

Płytki można ciąć przecinarką z tarczą diamentową albo szlifierką kątową z tarczą diamentową. Można dzięki nim wycinać także otwory w płytkach, jednak trzeba uważać, gdyż są to narzędzia, które osobie nieostrożnej mogą wyrządzić niemałą krzywdę.

Wskazówki, jak ciąć płytki

Otwory w płytkach można również wycinać przy pomocy wiertełka – nawiercamy kilka dziurek blisko siebie, lekko uderzamy młotkiem, wyjmujemy kółko, równamy pilnikiem wolframowym – i gotowe.

Płytkę najlepiej położyć na desce linią cięcia na brzegu deski, drugą deskę przyciskamy nogą i wzdłuż niej nacinamy.

Przy cięciu po przekątnej rogi się przecina na wylot żeby przy łamaniu pęknięcie nie poszło w bok.

Jeśli krawędź płytki jest poszarpana, możemy ją wyrównać bokiem tarczy. Warto zaopatrzyć się także w okulary na ewentualne odpryski.

Jak ciąć płytki? – porady video

Układanie płytek (glazury) nie jest trudne. Obejrzyj poniższy film, aby dowiedzieć się, jak się przygotować i ułożyć glazurę, nie popełniając błędu.

3.5/5 - (2 votes)

Tagi:

  • jak ciąć płytki

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.