Jak montować panele ścienne?

W dzisiejszych czasach na rynku jest dostępna cała gama kolorów w jakich występują panele ścienne, a także ogromny wybór faktury.

Można je podzielić na dwa rodzaje z uwagi na materiał, z którego są zrobione, drewnopodobne z płyty MDF i z tworzyw sztucznych.

Wskazówki, jak montować panele ścienne

Panele ścienne są bardzo praktyczne, bez problemu można je pielęgnować przy użyciu zwykłych detergentów. Jeżeli kupisz panele i zechcesz je sam zamontować, będą ci potrzebne następujące przedmioty: gwoździe, wiertarka, młotek, poziomica, dyble, piłka do drewna oraz wkręty do drewna.

Na początku powinieneś zacząć od przymocowania do ściany kawałka listwy drewnianej oraz jej pionizacji. Następnie w drugim końcu końcu tak samo robisz z drugą listwą. Między nimi, w odstępach przykręcasz kolejne, tak aby powstał stelaż pod panele. Kiedy stelaż będzie gotowy, możesz rozpocząć montaż paneli. Przybij je do listew gwoździami o wysokości 1,5 cm. Gwoździe wbijaj ukośnie na łączeniach paneli. Żeby połączyć panele z drugą ścianą lub podłogą, musisz użyć do tego listwy narożnikowe. Możesz je przybić gwoździami, ale dobrym pomysłem jest też przyklejenie ich. Spełniają one przede wszystkim funkcję estetyczną.

Jak montować panele ścienne – wideo porady

Zobacz jak zamontować panele ścienne

 

Panele ścienne pcv

1/5 - (1 vote)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.