Jak montować fotelik w samochodzie?

 Sama obecność fotelika dla dziecka w samochodzie nie wystarczy, aby zapewnić bezpieczeństwo naszemu maluszkowi. Jeśli fotelik będzie niewłaściwie zamontowany lub dziecko będzie w nim źle przypięte, w razie wypadku może ucierpieć tak, jakby było przewożone bez fotelika. Dlatego  warto przed podróżą za każdym razem upewnić się, że fotelik jest odpowiednio zamontowany, a nasze dziecko bezpiecznie przypięte.

W dzisiejszych czasach producenci starają się, aby montaż fotelika trwał zaledwie kilka sekund i był możliwie jak najprostszy, ale mimo to czasami mamy później problem z jego zamontowaniem. Najlepiej jest już podczas kupna fotelika poprosić sprzedawcę w sklepie, aby dokładnie wytłumaczył nam jak zamontować fotelik, gdzie przewlec pasy, by dziecko było bezpieczne itd. Zanim kupimy fotelik zwróćmy też uwagę na to, aby model nie był zbyt ciężki, co prawda dla mężczyzny nie powinno to stanowić problemu, jednak dla młodej mamy może być już dość kłopotliwe. Zobacz też, czy fotelik mieści się bez problemu w bagażniku, w razie, gdybyś akurat musiał go schować.

Jeśli zamierzasz przewozić dziecko z przodu w foteliku dla niemowląt, nie zapomnij sprawdzić czy poduszka powietrzna pasażera jest wyłączona! Jeśli nie mamy w aucie opcji wyłączania poduszki, w żadnym wypadku nie przewoźmy dziecka w foteliku, który jest zakładany tyłem do kierunku jazdy. W razie wypadku poduszka uderzy w fotelik i przyciśnie dziecko do siedzenia. Zwróćmy też uwagę czy pasy bezpieczeństwa nie są poskręcane i czy są odpowiednio napięte, dopiero wtedy możemy bezpiecznie przypiąć fotelik. Po umocowaniu fotelika zobaczmy czy jest stabilny, nie może chwiać się na boki. Większość fotelików ma specjalną dźwignię, która pozwala dociągnąć pasy i lepiej umocować fotelik. Foteliki dla małych dzieci mają natomiast oddzielne pasy, którymi przypina się dziecko, sprawdźmy przed jazdą czy jest nimi ono dokładnie przypięte.

 

Jak montować fotelik w samochodzie  – wideo porady

 Zobacz jak zamontować fotelik samochodowy dla niemowlęcia

 

Jak właściwie zamontować fotelik dla dziecka

https://www.youtube.com/watch?v=9sWlpQMB7uk

 

Sprawdź jak powinna wyglądać bezpieczna podróż samochodem z dzieckiem

3/5 - (1 vote)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.