Domowy środek leczący łuszczycę

Łuszczyca jest chorobą skóry, która powoduje jej złuszczanie się, a także zapalenia, objawiające się bólem, obrzękiem, uczuciem ciepła i zaczerwienieniem. Choroba ta polega na tym, że normalnie komórki skóry wyrastają z głębszych warstw i powoli wydostają się na powierzchnię, stale zastępując martwe komórki na powierzchni.

Proces ten nazywany jest odnową komórek i trwa około miesiąca. Przy łuszczycy zaś odnowa komórek odbywa się w ciągu zaledwie kilku dni, powodując, że nowe komórki rosną zbyt szybko i gromadzą się na powierzchni skóry. W większości przypadków objawia się to łuszczącymi się plamami albo obszarami z grubą, czerwoną skórą z srebrzystymi łuskami. Może to powodować swędzenie lub ból. Zmiany te często pojawiają się na łokciach, kolanach i pozostałych częściach nóg, a także na głowie, dolnej części pleców, na twarzy, dłoniach, rękach i podeszwach stóp.

Środki pomagające przy łuszczycy:

ocet jabłkowy – ocet należy rozcieńczyć w niewielkiej ilości ciepłej wody, a następnie posmarować zmieniony obszar. Zniweluje to tymczasowo swędzenie skóry,

kora dębu – należy gotować ją w wodzie, a następnie dokładnie przemyć wywarem chore obszary,

wywar z lukrecji – należy namoczyć w nim bawełnianą szmatkę i przecierać chore miejsca. Sposób ten działa bardzo skutecznie.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.