Jak obniżyć gorączkę u małego dziecka

Jak dbać o siebie w czasie przeziębienia?

przeziebienie

Jak dbać o siebie w czasie przeziębienia?

Przeziębienia dopadają nas z reguły w okresie jesienno-zimowym, a także wczesną wiosną, rzadziej zapadamy na nie latem, jednak i wtedy mogą się przydarzyć. Kiedy chorujemy, powinniśmy szczególnie o siebie dbać, dzięki czemu przyspieszymy regenerację organizmu i wrócimy do świetnej formy.

Dzisiaj mamy więc dla was kilka wskazówek odnośnie do tego, jak dbać o siebie w czasie przeziębienia. Zapraszamy do lektury!

Wskazówki, jak dbać o siebie w czasie przeziębienia

Walcząc z przeziębieniem, działaj z głową. Sięgaj po naturalne sposoby i metody, unikaj natomiast faszerowania się lekami, gdyż – jak wiadomo – nie są one do końca obojętne dla organizmu. Istnieje wiele środków bezpiecznych i skutecznych, które warto zastosować. Najważniejsze omawiamy poniżej.

  • Dużo pij

Podczas choroby organizm traci płyny, dlatego powinieneś dużo pić. Przy przeziębieniu sięgaj zwłaszcza po soki owocowe, które zawierają dużo witaminy C, wodę mineralną, gorącą herbatę z cytryną, mleko z masłem i miodem. Nie pij natomiast napojów bardzo zimnych, unikaj również alkoholu, który rozszerza naczynia krwionośne, dodatkowo zwiększając obrzęk śluzówek.

  • Sięgaj po zioła

Obrzęk gardła ustąpi, jeżeli kilka razy dziennie będziesz je płukać naparem szałwii lub rumianku.

  • Pamiętaj o przyjmowaniu gorących płynów

Gorące płyny rozrzedzają wydzielinę z nosa, pozwalają na szybsze jej wydalenie z organizmu. Dlatego przy przeziębieniu skuś się na gorący rosół, nawet jeżeli nie przepadasz za tą zupą. Nie unikaj też czosnku, który dzięki silnym właściwościom odkażającym pomaga zwalczać przeziębienie, i dodawaj go do spożywanych przez siebie posiłków.

  • Wypoczywaj!

Dużo wypoczywaj, ubieraj się ciepło, odpowiednio do temperatury, unikaj przeciągów.

  • Stosuj syropy wykrztuśne

Nie stosuj też pochopnie leków hamujących kaszel, gdyż kaszel usuwa wydzielinę z dróg oddechowych, co pozwala szybciej wyeliminować infekcję.
Jeśli będziesz dużo pić, a do tego stosować dobrej jakości syrop wykrztuśny, kaszel stanie się mniej męczący. Zadbaj też o to, aby powietrze w mieszkaniu nie było suche.

  • Nie nadużywaj leków przeciwgorączkowych

Nie obniżaj temperatury lekami przeciwgorączkowymi. Stan podgorączkowy jest przecież sprzymierzeńcem w walce z wirusem. Równocześnie pamiętaj o częstej zmianie pościeli.

  • Nie pal papierosów

Nie pal też papierosów. Dym papierosowy dodatkowo drażni błonę śluzową nosa i gardła, a zawarte w nim substancje niszczą zasoby witaminy C w organizmie.

  • Sięgaj po środki wspomagające pracę układu immunologicznego

Trzy, cztery razy dziennie łykaj po tabletce witaminy C i RUTINOSCORBINU. Preparaty te uszczelniają naczynia krwionośne, zmniejszają ilość wydzieliny z nosa i poprawiają pracę układu odpornościowego.

Sięgaj też po aspirynę i krople do nosa oraz oczu, które zmniejszają ilość wydzieliny, obkurczając śluzówkę nosa oraz zatok. Trzeba jednak uważać, aby ich nie przedawkować.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.