Jak leczyć zajad

Jak leczyć zajady?

zajady

Jak leczyć zajady?

Zajady są nieprzyjemną dolegliwością, która pojawia się zwłaszcza wtedy, gdy mamy przesuszone usta, pękną ich kąciki i wdaje się stan zapalny.

Jak sobie z nimi radzić? Podpowiadamy poniżej!

Jak leczyć zajady? – wskazówki

Jeżeli spotka nas ten problem, warto zastosować balsamy nawilżające do ust, specjalne maści, dzięki którym ograniczymy proces łuszczenia się skóry, a także przywrócimy naszym wargom gładkość. Mogą pomóc także zimne kompresy z wody i octu nałożone na problematyczne miejsca na kilkanaście minut, a następnie nawilżenie warg balsamem z kwasem mlekowym.

Dodatkowo warto ograniczyć spożycie cukru, produktów na bazie drożdży, pić mniej alkoholu, gdyż również sprzyjają one powstawaniu i rozwojowi zajadów. Dietę natomiast można wzbogacić w produkty zawierające ryboflawinę i niacynę, można też przyjmować witaminę B oraz stosować maść z witaminą A – działa łagodząco i głęboko nawilżająco.

Jeżeli problem się nasila, zajady często wracają, warto wybrać się do lekarza, który doradzi, jak zapobiegać zajadom, zleci badania krwi (często przyczyną zajadów jest bowiem anemia), zapisze łagodzące leki, np. z antybiotykiem.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.