Jak się zakochać?

Zakochanie się po rozstaniu zawsze wiąże się z lękiem i obawami. Na pewno zastanawiamy się, czy tym razem mój związek przetrwa? A może ktoś znowu mnie skrzywdzi i będę cierpieć? Czy warto dać sobie kolejną szansę? Wątpliwości powodują, że zaczynamy bać się uczuć i uciekamy przed miłością. Jak radzić sobie w takiej sytuacji?

zakochanie

Po pierwsze nic na siłę. Nie możesz się do niczego zmuszać. Ludzie nie zakochują się na zawołanie, w przeciwnym razie miłość nie miałaby zupełnie żadnej wartości. Zakochanie jest niespodziewane, nie wiemy nigdy, kiedy się zakochamy i właśnie na tym polega jego magia i wyjątkowość.

Po drugie właściwa osoba. Miłość jest uczuciem, którym nie obdarzamy każdej poznanej osoby. Nie warto więc zastanawiać się, dlaczego do kolegi, który jest dla nas miły i lubimy spędzać z nim czas, czujemy tylko sympatię. Widocznie jest dla ciebie świetnym kumplem, ale nic poza tym. Musisz poznać odpowiednią osobę, a kiedy to się stanie na pewno zapomnisz o strachu przed miłością i poczujesz, że to właśnie ten!

Po trzecie pozbądź się lęku. Nie można żyć w ciągłym lęku przed rozstaniem, porzuceniem, zranieniem czy zdradą. Uciekając przed miłością sam odbierasz sobie możliwość bycia szczęśliwym. Musisz zrozumieć, że to, że twój wcześniejszy partner zranił cię, zdradził, zawiódł czy porzucił, nie oznacza, że inny postąpi tak samo. Związek dwojga ludzi zawsze wiąże się z ryzykiem, w końcu musimy zaufać drugiej osobie i uwierzyć, że będziemy szczęśliwi.

5/5 - (1 vote)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.