Jak być bezpiecznym w Internecie?

Jeśli chcesz korzystać z dobrodziejstw Internetu bez podawania swoich osobistych danych, to niestety taka sytuacja jest w wielu przypadkach niemożliwa.

Jednak nic straconego, wystarczy, że będziesz podawać tylko te dane, które są niezbędne.

Jak być bezpiecznym w sieci?

Korzystając z portali społecznościowych, miej na uwadze, aby Twój komputer był maksymalnie chroniony ustawieniami prywatności. Zanim podasz jakiekolwiek dane – zastanów się. Podobnie jest z dodawaniem zdjęć i umieszczaniem wpisów. Logując się na stronach, które wymagają podawania haseł, pamiętaj, aby nie korzystać wszędzie tylko z jednego.

Nigdy nikomu nie udostępniaj swojego hasła, nie zapisuj go w pobliżu komputera i nie loguj się na obcych urządzeniach, np. w kawiarenkach internetowych.

Zainwestuj w porządny program antywirusowy. Choć są dostępne bezpłatne programy antywirusowe, to jednak nie pełnią one 100 procentowej ochrony i nie są w stanie wykryć wszelkich prób włamania się do Twojego komputera. Stąd rozsądniej będzie kupić porządny, markowy program. Jeśli padłaś ofiarą hejtera, nie wdawaj się w dyskusję i nie reaguj za zaczepki. Wtedy znudzi im się wysyłanie obraźliwych wiadomości i zaprzestaną tego.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.