Jak chwilowo zmienić IP?

W tym tekście przedstawię wam kilka sposobów, które pomogą wam zmienić lub ukryć swoje IP.

  1. Neostrada. Jeżeli waszym dostawcą internetu jest Telekomunikacja Polska, wówczas  wasze IP zmienia się co jakiś czas lub po rozłączeniu Liveboksa. Aby otrzymać nowe IP wystarczy, że zresetujcie router. Musicie jednak wiedzieć, że zmiana IP nie zwiększa waszej anonimowości.
  2. Proxy. Jest to serwer pośredniczący w przekazywaniu danych między serwerem docelowym a komputerem użytkownika. Ważne jest to, że te serwery zachowują dla siebie informacje o waszym IP, a dalej przekazują swój adres. Niestety nie macie pewności, czy wasz adres nie zostanie udostępniony. Administrator może podać wasze ukryte IP osobom zainteresowanym np. policji.
  3. Telefon komórkowy. To również jakiś sposób na ukrycie swojego IP. W tym celu możesz serfować po sieci z niezarejestrowanego telefonu na kartę. Oczywiście można dotrzeć do użytkownika takiego telefonu, jednakże zajmuje to sporo czasu.
  4. Bramki proxy. Jeśli zależy wam na np. anonim owym komentarzu, możecie skorzystać z darmowych bramek proxy. Działanie bramki polega na wyświetleniu w ramce zawartości innej strony, natomiast serwerowi docelowemu poda zmienione IP komputera. Pamiętajcie, że proxy przechowuje informacje o was. Listę bramek proxy znajdziecie klikając
  5. WiFi. Możecie również z własnego domu zmienić swoje IP, pod warunkiem, że znajdziecie się w zasięgu niezabezpieczonego routera WiFi.

2.6/5 - (19 votes)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.