Jak ochronić się przed słońcem w ogrodzie?

Na dworze słońce już coraz wyżej, promienie słoneczne ogrzewają nasze ciało, ale… czasami za mocno. Niekiedy chcielibyśmy odpocząć w zaciszu własnego ogrodu, najlepiej w cieniu. Ale co zrobić, gdy go nigdzie nie ma?

Sprawdź, jak ochronić się przed ostrym słońcem.

Zasłona

Bardzo dobrym i zarazem tanim rozwiązaniem jest zasłonienie się kurtyną z tkaniny. Dodatkową jej zaletą oprócz ochrony przed słońcem jest fakt, że pięknie przyozdobi nasz ogród i osłoni przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów czy przechodniów. Jedyne, co trzeba zrobić, to zbudować konstrukcję, na której powiesimy naszą zasłonę. W tym celu można również wykorzystać stelaż od namiotu ogrodowego. Świetnie w tym celu sprawdzi się bawełniana delikatna zasłonka albo taka na gotowych szelkach.

Markiza

Jeśli Twój balkon albo taras zlokalizowany jest od południowej strony, gdzie promienie słoneczne mocno dają się we znaki, wówczas pomyśl o funkcjonalnej markizie. Jeszcze do niedawna był możliwy ich zakup na specjalne zamówienie, ale teraz stały się na tyle popularne, że dostępne są w sklepach budowlanych. Innymi jej zaletami jest łatwość w zamontowaniu oraz możliwość dokupienia automatyki do sterowania.

Parasol

Kupno parasola to najtańsza z możliwych opcji. Do tego różnorodność wzorów i kolorów z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów. Kupując go, warto zwrócić uwagę, czy istnieje możliwość regulacji stopnia nachylenia, wtedy można osłonić taras lub balkon nawet wtedy, gdy słońce zmierza się ku zachodowi.

parasol

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.