Jak kupować przez internet i nie dać się oszukać?

Jak bezpiecznie kupować przez internet?

W obecnych nam czasach, aby zrobić zakupy nie musimy wychodzić z domu. Wystarczy, iż mamy komputer połączony z internetem. W sieci bowiem znajdziemy dosłownie wszystko, począwszy od ubrań, sprzętu RTV i AGD, mebli, biżuterii aż po kosmetyki, leki i żywność.

Serwisy takie jak np. allegro.pl oferują nam przedmioty w okazyjnych cenach, super promocje oraz oryginalne i wyszukane przedmioty.  Co zrobić zatem, aby nie paść ofiara internetowych naciągaczy i oszustów?

Wskazówki, jak robić zakupy przez internet

Przede wszystkim do każdego zakupu należy podchodzić ze zdrowym rozsądkiem. Zanim klikniemy „Kup” powinniśmy sprawdzić opinie i komentarze o sprzedawcy bądź sklepie. Zdecydowanie powinniśmy unikać sprzedawców, którzy posiadają negatywne komentarze, nawet gdy ich produkt posiada najlepszą ofertę, są atrakcyjne i w bardzo dobrej cenie. Możliwe jest, że mają przyciągnąć nasz wzrok i zachęcić do wpłaty pieniędzy. Powinniśmy wybierać tylko oferty sprzedawców z przeważającymi pozytywnymi opiniami. Jest to bowiem pewną gwarancją uczciwości sprzedawcy.

Pułapki zakupów w sieci

Niestety czasem, mimo naszej ostrożności, zdarza się, że zostajemy oszukani. Wpłacamy pieniądze za zakupiony towar, czekamy nawet kilka tygodni, a on nadal nie dociera. W tym przypadku trzeba niezwłocznie skontaktować się z administratorem sklepu, bądź strony, na której kupiliśmy daną rzecz. Ludzie nią zarządzający powinni zająć się naszym problemem. Często nieunikniona jest także pomoc policji.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.