Jak bezpiecznie kupować na allegro?

Allegro.pl to bardzo popularna  strona internetowa, z której korzysta prawie każdy. Możesz nie tylko kupić przedmiot po okazyjnej cenie, ale również sprzedać to, co zalega ci w domu. Oferty sprzedawców są z całej Polski, dlatego można kupić o wiele taniej niż normalnie w sklepach.

Jednak, jak to bywa w transakcjach internetowych, tak i tu trzeba mieć na uwadze podejmowane ryzyko. Czy można kupować bezpiecznie na allegro?

Zasady bezpiecznego kupowania

Aby móc kupować i sprzedawać powinieneś się zarejestrować i utworzyć własne konto. Aby to zrobić, klikasz na „zarejestruj się”. Musisz pamiętać, aby podawać swoje prawdziwe dane, ponieważ Allegro prześwietli podane przez ciebie informacje. Musisz uzbroić się w cierpliwość, ponieważ taka weryfikacja może trwać nawet kilka tygodni. W tym okresie nie będzie mógł korzystać ze swojego konta. Jest to wymóg bezpieczeństwa, aby nie dać się oszukać.

Allegro posiada specjalne oznaczenia sprzedawców oraz kupujących. Im więcej pozytywnych komentarzy ma dana osoba na swoim koncie, tym staje się ona pewniejsza w oczach innych. Na obrazkach są pokazane oznaczenia w postaci punktów, który stanowi jeden komentarz.

Lepiej unikać sprzedawców, którzy posiadają negatywne komentarze, nawet wtedy, gdy ich produkt posiada najlepszą ofertę. Wybieraj oferty osób z licznymi pozytywnymi ocenami. To gwarancja, że nie są oszustami i można kupić od nich bez obaw dany przedmiot. Przed zakupem poczytaj opinie, które zgromadzili ma swoim koncie. To zwiększy twoje przekonanie co do dobrego zakupu.

Czasami zdarza się, że sprzedawca żąda za wysyłkę 75 procent wartości produktu. Wiadomo, że taki układ nie jest opłacalny, dlatego nie daj się wyzyskiwać. Lepiej poszukać oferty innego sprzedawcy, który posiada w swojej ofercie podobny towar. Zaoszczędzisz trochę gotówki, którą możesz spożytkować na całkiem inny cel.

Allegro przyjmuje zasadę, że wysyłka towaru odbywa się po zaksięgowaniu pieniędzy na koncie. Jednak każda aukcja jest ubezpieczona, więc jeśli cokolwiek pójdzie nie tak, można wystąpić na drogę sądową. Co prawda zdarzają się opcje wysyłki za pobraniem, ale nie wszyscy sprzedawcy oferują taką usługę.

Nie zawsze istnieje możliwość zwrotu zakupionego towaru, dlatego decyzje co do kupna podejmuj rozważnie. Nie żądaj od sprzedawcy ponoszenia kosztów za uszkodzenia towaru, które wynikły w czasie transportu. Często jest to przyczyną sporu, jednakże o wiele lepiej jest spróbować porozumieć się z osobą sprzedającą niż wchodzić w nią w zatarg.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.