Naturalne sposoby leczenia zapalenia pęcherza

Jak naturalnie wspomóc leczenie zapalenia pęcherza moczowego?

Naturalne sposoby leczenia zapalenia pęcherza

Naturalne sposoby leczenia zapalenia pęcherza

Zapalenie pęcherza moczowego to bardzo często spotykana choroba, zwłaszcza u kobiet. Często zmagamy się z dolegliwościami, które mogą ją oznaczać, na przykład zbyt częstym oddawaniem moczu czy uczuciem pieczenia podczas oddawania moczu, ale nie każdy z nas decyduje się na leczenie farmakologiczne.

Jeśli zapalenie jest łagodne, rzeczywiście choroba może sama minąć, jednak jeśli dolegliwości trwają długo i nie mijają lub w naszym moczu pojawia się krew, czujemy się mocno zaniepokojeni i zwykle nie zwlekamy już z wizytą u lekarza.

Zapalenie pęcherza moczowego ma najczęściej podłoże bakteryjne i wywołane jest przez pałeczki okrężnicy i leczenie nie jest trudne, jednak czasami może trwać dość długo, co uzależnione jest przede wszystkim od indywidualnych uwarunkowań osoby chorej. Na szczęście są pewne sposoby, dzięki którym można przynieść sobie ulgę w uciążliwych dolegliwościach, a także przyspieszyć leczenie, wspomagając działanie farmaceutyków.

Co warto stosować przy zapaleniu pęcherza moczowego?

Lekarze przepisują zwykle osobom chorującym na zapalenie pęcherza moczowego antybiotyki, które zwalczają bakterie będące przyczyną choroby i przykrych dolegliwości. To jednak może trochę potrwać, a w niektórych przypadkach dolegliwości mogą być naprawdę silne.

Jeśli tak jest w naszym przypadku, możemy sięgnąć po leki przeciwbólowe i rozkurczowe, które pomogą nam uporać się z bólem pęcherza. Jeśli zależy nam na przyspieszeniu leczenia, powinniśmy także starać się jak najwięcej pić. Częste oddawanie moczu może być dla nas oczywiście nieco uciążliwe, ale to najlepszy sposób wydalania czynników chorobotwórczych z dróg moczowych. Starajmy się zatem pić jak najczęściej i jak najczęściej oddawać mocz, oczywiście nie wstrzymując go długo, gdyż na pewno nam to nie pomoże.

I wreszcie, w sklepach zielarskich i aptekach możemy kupić specjalnie skomponowane herbatki ziołowe oparte na mieszankach ziół, przeznaczone dla osób chorujących na nerki i pęcherz moczowy. Ponieważ są to produkty o naturalnych składnikach, na pewno nam nie zaszkodzą ani nie spowodują żadnych skutków ubocznych, a jedynie mogą nam pomóc w leczeniu.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.