Jak reagować na komplementy

Jak reagować na komplementy?

Jak reagować na komplementy

Jak reagować na komplementy?

 

Często mamy problem z tym jak reagować na komplementy i miłe słowa kierowane pod naszym adresem. Dzieje się tak dlatego, ponieważ zazwyczaj większość z nas ma kłopoty z wyrażaniem swoich uczuć i mówieniem wprost tego, co myślimy. Dlatego jeśli ktoś mówi nam prosto w twarz co myśli, chwali nas i prawi nam komplementy zdarza się, że nie wiemy jak się w takiej sytuacji zachować…

Jak więc zareagować na czyjeś komplementy? Tak naprawdę możemy odpowiedzieć na dwa sposoby. Zgodzić się, gdy uważamy, że osoba ta ma rację, mówiąc np: „tak, też myślę, że jestem osobą bardzo ambitną”, albo ” tak, to prawda, że jestem zawsze dobrze zorganizowana” lub zaprzeczyć, gdy nie myślimy o sobie w ten sposób, np. „nie wydaje mi się, żebym zawsze była taka opanowana” lub „niestety, nie wszystkie potrawy robię tak dobrze, ale ta jest akurat moją ulubioną”. Dzięki takim odpowiedziom nie musisz wstydzić się tego, w czym jesteś naprawdę dobra czy umniejszać swojej osoby. Po prostu szczerze mówisz to, co myślisz. Nie musisz też dziękować za komplement, chociaż jeśli uznasz, że jest on dla ciebie bardzo miły i sprawia ci radość możesz powiedzieć np. „cieszę się, że moja nowa fryzura ci się podoba”, albo „miło mi, że według ciebie ta sukienka jest ładna” itd.

Takie zachowanie jest asertywne i polega na tym, że możesz zgodzić się z tym, gdy ktoś cię krytykuje, ale też akceptujesz to, gdy ktoś cię chwali. Każdy z nas ma przecież wady jak i zalety, których nie powinien się wstydzić.

Jak reagować na komplementy – wideo porady

Zobacz jak reagować na komplementy od dziewczyn

5/5 - (1 vote)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.