Jak radzić sobie z emocjami

Jak radzić sobie z emocjami?

Jak radzić sobie z emocjami

Jak radzić sobie z emocjami?

 

Wielu ludzi nie potrafi radzić sobie z negatywnymi emocjami. Zdarza się, że jesteśmy zdenerwowani, zestresowani i kumulujemy w sobie te emocje, aż wreszcie nie wytrzymujemy i emocje biorą górę. Co robić by nasza złość i gniew nie miała wpływu na naszych bliskich i nie krzywdziła innych ludzi, jak radzić sobie z emocjami?

Jeżeli negatywne emocje kumulują się w nas będąc w towarzystwie innych osób, postarajmy się opanować, aby nie zrobić komuś przykrości swoim wybuchem złości. Kiedy natomiast jesteśmy sami, spróbujmy rozładować napięcie, gdyż w przeciwnym razie złe emocje będą w nas narastały w dalszym ciągu.

Wysiłek fizyczny

Idealną metodą na pozbycie się złych emocji jest wysiłek fizyczny. Stres, zdenerwowanie i kiepski humor podczas gimnastyki zmniejsza się, dlatego warto zorganizować sobie każdego dnia chwilę na gimnastykę. Każdy może wybrać sport jaki mu się podoba, jedni lubią poranny jogging, inni ćwiczenia na siłowni, z kolei dla innych doskonałym odprężeniem będzie wyjście na basen.

Spotkania z przyjaciółmi

Na zły nastrój zawsze pomaga też wspólne wyjście ze znajomymi. Rozmowa z przyjaciółmi z pewnością poprawi nam humor, będziemy mogli poradzić się kogoś, zwierzyć się i wyrzucić to, co leży nam na sercu. Po takiej rozmowie na pewno poczujemy ulgę. Nie warto zamykać się samemu w domu i dusić negatywne emocje w sobie, lepiej wygadać się, to naprawdę pomaga.

Ulubiona muzyka i kąpiel

Negatywne emocje można też rozładować dzięki zajęciom relaksacyjnym, np. słuchanie ulubionej spokojnej muzyki, masaż czy długa gorąca kąpiel na pewno wyciszy nas i odpręży.

 

Jak radzić sobie z emocjami – wideo porady

Sekrety radzenia sobie z emocjami

5/5 - (1 vote)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.