O tym trzeba pamiętać, używając tamponów

Tampony są bardzo wygodnym środkiem higienicznym, pozwalającym długo czuć się świeżo i komfortowo, ale należy używać ich ostrożnie, gdyż nieodpowiednie stosowanie może powodować problemy.

Do najczęściej popełnianych podczas używania tamponów błędów zalicza się:

1. Używanie tamponów o zbyt dużej chłonności

Im większa jest zdolność wchłaniania tamponów, tym większe jest ryzyko zachorowania na zespół wstrząsu toksycznego, która to infekcja może być śmiertelna. Z tego powodu zawsze zaleca się, by wybierać tampony o dużej chłonności tylko wtedy, kiedy krwawienie jest obfite, a w innych przypadkach poprzestawać na mniejszej chłonności, ale za to częściej wymieniać tampony.

2. Używanie tamponów  tylko do wchłaniania wydzieliny z pochwy

Różnego rodzaju upławy w połowie cyklu miesiączkowego są normalne i nie ma powodu do obaw, gdy występują. Jednak nie można w tym czasie stosować tamponów, gdyż można w tym czasie zmienić naturalne pH pochwy, przez co będzie podatniejsza na choroby zakaźne i wirusowe.

3. Niedostateczną higienę podczas aplikacji

Mycie rąk przed i po aplikacji tamponu jest jedną z podstawowych czynności, która pomaga chronić zdrowie pochwy. W ten sposób zapobiega się przenoszeniu bakterii, które znajdują się na rękach, do miejsc intymnych.

4. Brak zmiany tamponu po skorzystaniu z toalety

W używanym tamponie gromadzą się bakterie, które mogą zaszkodzić intymnym częściom ciała. Z tego powodu trzeba zawsze zmienić tampon po skorzystaniu z toalety, nawet jeśli nie nadszedł jeszcze czas jego wymiany. Tak samo nie można dłużej używać jednego tamponu niż 5 godzin nawet jeśli nie ma potrzeby jeszcze go zmieniać, gdyż dłuższe noszenie powoduje namnażanie się bakterii.

5.  Pominięcie usunięcia tamponu 

Podczas używania tamponów trzeba być uważnym, gdyż wielu paniom zdarza się włożyć kolejny tampon zapominając o wyjęciu poprzedniego.

Oceń

One Response

  1. Kristal 28 sierpnia 2016

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.