Jak liczyć tygodnie ciąży

Jak dbać o kobietę w ciąży?

rozpieszczanie kobiety ciąży

Jak dbać o kobietę w ciąży?

Zarówno ciąża, jak i moment oczekiwania na narodziny dziecka, są wyjątkowe, magiczne, jedyne w swoim rodzaju. To czas, który jest nie do odrobienia, o ile oczywiście nie planujemy więcej członków rodziny. Dlatego tak ważne jest, aby był to okres szczególny i dobrze spędzony.

Jednak w dobie licznych obowiązków, jak i obaw, co przyniosą kolejne miesiące, bardzo szybko można się zapomnieć i nie zauważyć licznych uroków, jak i szans, jakie ma nam do zaoferowania ten błogosławiony stan.

Opieka nad ciężarna

Czas ciąży sprawia, że życie młodych rodziców nabiera przyspieszonego tempa. Od teraz nic nie będzie takie samo, jak kiedyś. Marzeniami stają się długie, wieczorne  rozmowy przy lampce wina, czy beztroskie spędzanie czasu tylko we dwoje.

Okres ciąży to także etap dorastania do rodzicielstwa. Powiększający się brzuszek sygnalizuje poszczególne jej fazy, a kompletowanie wyprawki dla noworodka skutecznie przypomina nam o zbliżającej się godzinie zero.

Dlatego warto codziennie robić coś przyjemnego dla kobiety albo robić jej prezenty. A pomysły można mnożyć. Począwszy od bukietu kwiatów, wieczornej kolacji, romantycznego wieczoru, przygotowania kąpieli czy przejęcia części obowiązków domowych.

Najważniejsze w tym wszystkim jest to, aby poświęcić swojej ukochanej jak najwięcej czasu i uwagi. Starajmy się robić wszystko, co możliwe, aby tylko nie miała wątpliwości, co do uczuć, jakimi darzy ją jej partner. A szczęśliwa mama to szczęśliwe, zdrowe dziecko. O tym należy pamiętać.

Partnerka, czując miłość, jaką darzy ją ukochany, postara się odwdzięczyć. Jak? Choćby słowem uznania, komplementem, które dla wielu panów są nie lada pochwałą. Ponadto, poczucie spełnienia w związku ma ogromną moc. Jest tak wielka, że z powodzeniem unosi trudny macierzyństwa.

4/5 - (1 vote)

Tagi:

  • jak dbać o kobietę w ciąży

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.