Jak przyspieszyć poród

Jak przyspieszyć poród?

Jak przyspieszyć poród

Jak przyspieszyć poród?

Z niecierpliwością czekasz aż twoje maleństwo pojawi się na świecie. Jednak mija wyznaczony termin i nic…dziecko wcale nie ma jeszcze ochoty opusić brzuszka mamy. Co zrobić w sytuacji, gdy poród się opóźnia?

Po pierwsze nie martw się na zapas, pamiętaj, że zaledwie 5% kobiet rodzi dokładnie w wyznaczonym terminie, dlatego uzbrój się w cierpliwość.
Jakie są bezpieczne metody na przyspieszenie porodu?

seks – lekarze doradzają, by wstrzymać się od współżycia na sześć tygodni przed porodem właśnie dlatego, aby go przypadkiem nie przyspieszyć. Znajdujące się w spermie prostaglandyny mogą wywołać poród, ale kiedy minie termin, nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować tej metody i połączyć przyjemne z pożytecznym:)

stymulacja sutków – Sposób ten jest niezbyt przyjemny, gdyż w zaawansowanej ciąży sutki i piersi stają się niezwykle wrażliwe. Ma to jednak wpływ na wytwarzanie hormonu – oksytocyny, który jest odpowiedzialny za skurcze macicy

spacery – ruch może skłonić macicę do pracy, a tym samym wywołać poród

dobre nastawienie – zdarza się, że poród opóźnia się z powodu silnych emocji, lęku, obawy przed bólem itd. Dotyczy to szczególnie kobiet, które rodzą po raz pierwszy. Dlatego warto dzielić się emocjami z innymi osobami i nie dusić ich w sobie. Porozmawiaj z kobietami, które już rodziły, dzięki temu uspokoisz się i zobaczysz, że nie taki diabeł straszny jak go malują.

4/5 - (1 vote)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.