Jak poznać usposobienie partnera po rodzaju jego wgłębienia na twarzy?

Wgłębienie jest rowkiem przebiegającym od nozdrzy do środkowego punktu górnej wargi. Przypomina rodzaj kanalika łączącego nos (który jest rysem twarzy uosabiającym męską energię jang) z ustami (będącymi żeńskim rysem jin). Zgodnie z panującymi poglądami, mocno zaznaczone wgłębienie sugeruje jednostkę niezwykle spostrzegawczą, nadmiernie otwartą i prawdopodobnie nadwrażliwą.

Wgłębienie jest silnie łączone z seksualnością i prokreacją. Przyglądając się wgłębieniu, możemy ocenić nie tyle zmysłowość danej osoby, ile wykazać, w jakim stopniu da ona wyraz swojej zmysłowości w jawnie seksualny sposób, a także, czy okaże się wystarczająco płodna – na ile kobieta lub mężczyzna będą zdolni do wydania na świat licznego potomstwa.

wglebienie

Rodzaje wgłębień i ogólna charakterystyka osób je posiadających

Wgłębienie proste – osoba wierna, rozważna, delikatna.

Wgłębienie rozszerzające się – osoba pełna wigoru, płodna, zrównoważona.

Wgłębienie zwężające się – osoba opanowana, zdyscyplinowana, niezależna.

Wgłębienie słabo zaznaczone – osoba skromna, czysta, powolna.

 

Szersza charakterystyka

Wgłębienie proste

W chińskiej sztuce czytania z rysów twarzy istnieje częsty związek między tym, co „proste”, a tym, co generalnie można nazwać „normalne”. Określenie tego, co oznacza słowo „normalne”, jest niezwykle trudne. Niemniej proste wgłębienie sugeruje, że jest mało prawdopodobne, iż osoba, która je posiada, okaże skłonność do zachowań ekstremalnych w życiu seksualnym. Są to jednostki wierne, troskliwe i delikatne, a zatem mają wszystkie te cechy, które większość partnerów uważa za godne podziwu i pożądane.

Nic jednak nie jest tak proste, jak się wydaje, toteż osoba, której wgłębienie ma dokładnie tę samą szerokość na górze, jak i na dole, chociaż nadzwyczaj odpowiedzialna, może być niekiedy trochę nudna, niechętna zmianom lub jakimkolwiek eksperymentom. Istnieje wówczas możliwość, że nawet pełen entuzjazmu kochanek może zacząć tracić zainteresowanie seksem około 50. roku życia. Jeżeli taka sytuacja doprowadzi do kłopotów w domu, należy wówczas zasięgnąć porady specjalisty. Jest za to mało prawdopodobne, że partner takiej osoby będzie miał powód do uzasadnionej zazdrości.

Tradycja mówi, że ten rodzaj wgłębienia ogranicza liczebność rodziny do najwyżej dwójki dzieci.

 

Wgłębienie rozszerzające się
Mówi się, że wgłębienie wąskie u góry i rozszerzające się znacznie w kierunku górnej wargi, a także wyraźnie zaznaczone, wskazuje na osobę pełną seksualnego wigoru. Tradycja twierdzi, że osoba taka okaże się płodna i będzie mieć dużą rodzinę.

Mówi się, że jest to „klasyczne” wgłębienie, a osoba nim obdarzona potrafi zachować właściwą równowagę pomiędzy pełną wigoru seksualnością i nieokiełznanym pożądaniem. Partnerka nie będzie zaniedbywana, partner zaś nie straci zapału. Jest mało prawdopodobne, by nawet w późniejszym wieku osoby o tego typu wgłębieniu straciły zainteresowanie seksem albo też potrzebowały jakiegokolwiek nowego bodźca.

 

Wgłębienie zwężające się
Wgłębienie szerokie u góry, ale zwężające się w kierunku górnej wargi zdradza osobę, która potrafi bardzo ściśle kontrolować swoje zachowanie. Jest ona zdyscyplinowana w życiu seksualnym, podobnie jak we wszystkich innych dziedzinach życia, i może być tak bardzo samowystarczalna, że nie potrzebuje stałego partnera. Obojgu płciom nie będą z pewnością obojętne igraszki, nie jest to jednak ten typ osoby, dla której instynkt seksualny byłby rzeczą tak istotną, że stanowiłoby to dla niej jakiś problem.

Oczywiście, podobnie jak w przypadku pozostałych rysów twarzy, cechy te mogą zostać złagodzone przez inne, jednak osoba tego typu nie będzie przywiązywać szczególnej wagi do stosunków seksualnych. Jest bardziej prawdopodobne, że jednostki te, niezależnie od płci, będą postrzegać pociąg seksualny jak swędzące miejsce, które należy podrapać, a następnie zapomnieć, aż do momentu, gdy pojawi się kolejne swędzące miejsce. Może to oczywiście doprowadzić do rozstania z niektórymi partnerami. Najlepszym rozwiązaniem dla osoby o zwężającym się wgłębieniu byłoby poszukanie kogoś o wgłębieniu jeszcze węższym.

 

Wgłębienie słabo zaznaczone
Jeżeli zwężające się wgłębienie może zdradzać pewną obojętność wobec seksualności, to słabo zaznaczone, „skromne” wgłębienie, jak sugeruje nazwa, należy do zrównoważonej, powściągliwej osoby. Ten typ wgłębienia wydaje się na pierwszy rzut oka niewidoczny. W najlepszym przypadku osoby o takim wgłębieniu są ospałe aż do granic obojętności i nawet w młodości mogą przywiązywać bardzo małą wagę do aktywności seksualnej. Jest mało prawdopodobne,  by u osób tego rodzaju utrzymywało się przez całe życie zainteresowanie seksem.
Jednostki o normalnym, a tym bardziej silnym pociągu seksualnym powinny przemyśleć nawiązanie trwałego związku z osobą o tego typu wgłębieniu (jest rzeczą mało prawdopodobną, by ludzie o słabo zaznaczonym wgłębieniu wdawali się w przypadkowy romans, nawet kiedy są młodzi).

Osoby te wykazują niewielkie zainteresowanie posiadaniem potomstwa i jeśli jeden z partnerów ma słabo zaznaczone wgłębienie, może mieć fizyczną trudność w poczęciu dziecka.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.