Naturalny środek na oczyszczenie zatok i nieżyt nosa

Stan zapalny w okolicy zatok przynosowych wpływa na stan błon i to powoduje nieprzyjemne objawy. Niektóre grzyby lub wirusy także powodują przekrwienie błon śluzowych, a więc doprowadzają do stanu zapalnego. Jeśli zapalenie jest leczone w porę, można uniknąć dalszych kłopotów i rozprzestrzenienia się zapalenia na dalsze obszary.

Istnieją dwa rodzaje zatok: ostre i przewlekłe. To drugie pojawia się, kiedy ostre zapalenie zatok nie jest całkiem wyleczone albo nie podejmuje się w porę leczenia. Choroba wówczas nasila się i staje się przewlekła.

Na problemy z zatokami ludzie, których problem ten dotyczy, cierpią zwłaszcza w okresach zmian klimatu. W ciepłym otoczeniu objawy zwykle pogarszają się, co jest bardzo kłopotliwe. Istnieją jednak środki i metody leczące zapalenie zatok. Warto skorzystać zwłaszcza z tego naturalnego:

Składniki:

– 1 cebula,
– 6 ząbków czosnku,
– 2 rzodkiewki,
– kawałek imbiru,
– średnia marchew,
– przegotowana woda.

Wszystkie składniki należy zmiksować za pomocą blendera i dobrze zmieszać. Dodać tyle wody, by powstał koktajl i pić 3 razy dziennie aż do ustąpienia dolegliwości.

Kurację znakomicie wspomoże masaż z wykorzystaniem mieszaniny olejku migdałowego z olejem z oregano. Palce należy umoczyć w tej mieszance i okrężnymi ruchami masować okolice zatok.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.