Jak zaplanować ciekawe wakacje w domu dla dziecka?

wakacje dla dziecka

Jak zaplanować ciekawe wakacje w domu dla dziecka?

Wakacje spędzone w domu wcale nie muszą kojarzyć się naszemu smykowi z nudą. Można zachęcić je do uprawiania sportów, rozwijania się dzięki warsztatom artystycznym czy też zaplanować interesujące wycieczki po okolicy albo spotkania ze znajomymi.

Sport na zdrowie i na nudę

Maluchy wprost uwielbiają konkurowanie, dlatego zaplanowanie zabaw o charakterze rywalizacyjnym w różnych dziedzinach na pewno spotka się z ich aplauzem. Z całą pewnością jeszcze inne dzieciaki z Twojej miejscowości albo osiedla spędzają wakacje w domu, dlatego chętnie utworzą drużyny do gier. A pomysłów jest wiele: może to być piłka nożna, koszykówka, siatkówka, piłka ręczna czy też stara jak świat zabawa w dwa ognie. Posłuży do tego osiedlowe boisko albo równie takie, stworzone przed domem samodzielnie.

Gdyby okazało się, że chętnych do zabawy dzieciaków jest więcej niż Ci się wydawało, wówczas możecie pomyśleć o zorganizowaniu takich mini igrzysk olimpijskich. Aby urozmaicić zabawę, wymyśl jeszcze inne konkurencje, np. rzut piłką, skok w dal czy bieg z workiem. Przykłady takich konkurencji można mnożyć.

Rozwój kreatywności

Wiele miast organizuje na okres wakacji zajęcia plastyczne, muzyczne, taneczne, nauki gry na instrumentach czy też rytmiczne. Dlatego będzie to świetna propozycja na spędzanie wolnego czasu dla smyka, który siedzi w domu. A może właśnie poprzez tego rodzaju aktywność odkryje w sobie nowe pasje czy też nawiąże ciekawe znajomości.

Jeśli jednak z przykrością stwierdzasz, że w Twojej miejscowości nic takiego nie jest organizowane, nie martw się – nic straconego. Przecież takie warsztaty zawsze możesz zorganizować malcowi sama. Wystarczy, że zaproponujesz różnego rodzaju zajęcia, typu malowania na szkle, lepienie figurek i późniejsze ich własnoręczne ozdabianie i zabawa gotowa.

W ten sposób Twoje dziecko nie tylko pożytecznie spędzi czas, ale również nauczy się kreatywności, wrażliwości i łatwiej będzie umiało okrywać siebie samego.

Spotkania z przyjaciółmi

O ciekawy sposób spędzania wolnego czasu warto zadbać także i wieczorami. W tym celu można zorganizować spotkania dla znajomych w formie wieczorów filmowych, gdzie dzieciaki mogą przegryzać zdrowe przekąski i popijać soki.

A może pokusisz się o zaangażowanie dziecka w przygotowanie imprezy tematycznej? Może to być wieczór księżniczek czy bal zwierzątek. Wspólnie z maluchem przygotujcie wystrój pokoju na tą okoliczność oraz przyrządźcie zdrowe przekąski. Świetnym dopełnieniem całości będą gry planszowe, podczas których smyki w formie zawodów będą ze sobą rywalizować albo po prostu będą okazją do tego, aby dzieciaki lepiej się poznały i zintegrowały ze sobą.

Wycieczki

Jeśli z powodu prawy rodziców i braku uzyskania urlopu nie ma możliwości wyjazdu na dłuższe wypady, to wtedy można pokusić się o całodzienne wyjazdy za miasto. Wcześniej możesz dowiedzieć się, gdzie w niedalekiej okolicy będą organizowane jakieś atrakcje. Posłużą do tego informacje zawarte w Internecie albo w Centrum Informacji Turystycznej. A może niedaleko Was znajduje się jakiś ciekawy obiekt do zwiedzania albo park?

Można także zapoznać się z ofertą muzeów i galerii sztuki.

Świetną rozrywką będzie również zorganizowanie pikniku, nawet na własnym podwórku. A jeśli dodatkowo niedaleko znajduje się jakieś jeziorko albo rzeczka, to wtedy wystarczy wyciągnąć rowery z piwnicy i wycieczka na cały dzień gwarantowana.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.