Jak zasnąć

Jak walczyć z bezsennością?

Jak walczyć z bezsennością?

Jak walczyć z bezsennością?

Oto kilka sprawdzonych sposobów, które pomogą ci zasnąć:

1. Chodź do łóżka spać oraz wstawaj o tej samej porze.
2. Codziennie wykonuj ćwiczenia, ponieważ mają zbawienny wpływ na twoje zdrowie i dobre samopoczucie.
3. Unikaj wieczorem kofeiny, alkoholu, nie pal ponieważ zawarta w papierosach nikotyna  pobudza i stymuluje twój organizm.
4. rzed snem można ćwiczyć jogę.

Osoby cierpiące na bezsenność powinny stosować odpowiednią dietę, szczególnie zalecane produkty to: produkty mleczne, banany, ryż, wiśnie, produkty owsiane, drób, owoce warzywa, produkty pełnoziarniste. Doskonałą przekąską przed snem będzie tryptofan (produkty, które zawierają tryptofan to (produkty mleczne, miód, drób).

Tryptofan to naturalny  środek pobudzający organizm do wytwarzania hormonu szczęścia, odpowiedzialnego za dobry sen. Zadbaj również o odpowiednią ilość kwasów tłuszczowych omega 3 , które występują  w rybach, olejach, oleju sojowym i rzepakowym.

Przed snem dobrze jest unikać: kawy, herbaty, czekolady, potraw, które są ciężkostrawne, ostrych przypraw, alkoholu, czosnku. Można w aptece również nabyć preparaty ułatwiające zasypianie. preparat Melatonina, zawiera hormon snu, i jest dość skuteczny, gdy zażywamy go przed snem. Można też zażywać melisę w torebkach do zaparzenia. Przed nocą dobrze jest pić napar z lipy lub mieszankę ziołową Nervosan. Można również przed snem zażyć magnez, ponieważ działa uspokajająco.

4.9/5 - (60 votes)

2 komentarze

  1. lilyja 14 czerwca 2013
  2. Kasiidaaa 9 lutego 2015

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.