Nawet nie przypuszczasz, jak ważne jest odpowiednie załadowanie zmywarki, by oszczędzić energię i wyjąć czyste naczynia

Jeśli uważasz, że załadowanie zmywarki jest działaniem niewymagającym myślenia, jesteś w błędzie. Możesz wierzyć lub nie, ale istnieje właściwy sposób na zorganizowanie tego cudownego kuchennego urządzenia.

Jest to ważne i chociaż, możesz uznawać, że nie ma się czym przejmować,  to wpływa na jakość działania sprzętu i mycia. Dlatego tak ważne jest, by dbać o ten skarb :) Po przeczytaniu tych instrukcji już nigdy nie załadujesz zmywarki tak jak do tej pory!

 

1. Załaduj zmywarkę od tyłu do przodu
Zwykle nie zwraca się szczególnej uwagi na to, jak układa się talerze, kubki i szkła w zmywarce. Czasem jednak zdarza się otworzyć to urządzenie i zobaczyć potłuczone szkło z kieliszków na wino czy uszkodzone miski.
Kluczem do utrzymania bezpieczeństwa kuchennych akcesoriów jest załadowanie zmywarki od tyłu do przodu. Dzięki temu masz pewność, że wszystkie kruche przedmioty nie zostaną uszkodzone. Dodatkowo pomaga to maksymalnie wykorzystać przestrzeń, co jest szczególnie ważne jeśli sprzątasz po przyjęciu.

2. Poukładaj sztućce
Jasne jest, że korci Cię, by rzucać noże i łyżki do zmywarki bez namysłu, ale to zły nawyk. Segregacja tych przedmiotów pozwala opróżnić potem zmywarkę o wiele szybciej. Poza tym jeśli chodzi o noże, mają one tendencje do przyjmowania lepiących resztek żywności z innych przedmiotów znajdujących się w zmywarce. Aby upewnić się, że są one odpowiednio czyszczone i odkażane, należy pamiętać, by umieszczać je ostrą stroną do góry w zmywarce.

3. Tworzywo sztuczne należy umieszczać w zmywarce na górze
Aby uniknąć potencjalnego rozpuszczenia i w efekcie katastrofy, zawsze należy powstrzymać się od układania przedmiotów z tworzywa sztucznego na dolnej tacy zmywarki, gdzie znajduje się większość ciepła.
Poza tym, ważne jest, by zwracać szczególną uwagę na to, jakie rodzaje plastiku można myć w zmywarce, a jakie nie. Niestety wiele rodzajów jednorazowych plastikowych pojemników na żywność po prostu rozpuszcza się po włożeniu ich do zmywarki.
Na każdym pojemniku widnieje zawsze symbol, który pokazuje czy daną rzecz można myć w zmywarce czy nie.

4. Porady dotyczące rozładunku zmywarki
Teraz już wiesz, jak właściwie załadować zmywarkę, ale co z jej rozładowaniem? Można by pomyśleć, że instrukcja ogranicza się do naciśnięcia przycisku „Start”, ale także po zakończeniu procesu mycia jest jeszcze wiele do nauki.
Warto na przykład zacząć rozładunek od dołu i kierować się ku górze. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, bo kiedy zaczniesz od górnej części zmywarki, przedmioty na szczycie będą się trząść i woda z nich będzie kapać na dno zmywarki. Będziesz więc musiał wycierać wilgotne naczynia.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.